عفو بین الملل پلیس فیلیپین را به جنایت علیه بشریت متهم کرد

عفو بین الملل پلیس فیلیپین را به جنایت علیه بشریت متهم کرد
نگارش از Behrooz Assadian
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در گزارش عفو بین الملل آمده است که پلیس فیلیپین به طور «گسترده، عمدی و سیستماتیک» مجرمان و معتادان به مواد مخدر را به قتل می رساند.

آگهی

سازمان عفو بین الملل پلیس فیلیپین را متهم کرده است که به طور «گسترده، عمدی و سیستماتیک» مجرمان و معتادان به مواد مخدر را به قتل می رساند.

این دیده بان حقوق بشر، در تازه ترین گزارش خود از جنگ دولت فیلیپین با مواد مخدر٬ هشدار داده است که روش پلیس فیلیپین به مثابه جنایت علیه بشریت است.

ویلنور پاپا٬ سخنگوی عفو بین الملل در این کشور گفت: «یک افسر پلیس این نکته را تصدیق کرد که پاداشی برابر با ۱۵۰ تا ۲۷۰ یورو برای کشتن هر معتاد به مواد مخدر تعیین شده است و اگر در جریان عملیات هیچ معتادی به قتل نرسد پاداشی هم در کار نخواهد بود.»

رودریگو دوترته٬ رئیس جمهوری جنجالی فیلیپین که تابستان گذشته به قدرت رسید به مردم کشورش وعده داده که مساله مواد مخدر و فساد در این کشور را حل و فصل خواهد کرد و ۳ میلیون معتاد این کشور را از بین خواهد برد.

از آن زمان تاکنون٬ براساس آمار رسمی پلیس ۲ هزار و ۵۵۱ تن در «جنگ با مواد مخدر» به قتل رسیده اند. این در حالی است که بر اساس همین آمار نزدیک به ۴ هزار تن دیگر در شرایط غیرقابل توضیح، کشته شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ماجرای مرموز کشف پای قطع شده یک انسان در متروی نیویورک

رواج دزدی از خودپرداز با مواد منفجره در آلمان؛ دزدان یک بانک را در هسن آتش زدند

دادگاهی در تایلند فردی را به اتهام اهانت به خانواده سلطنتی به ۵۰ سال زندان محکوم کرد