Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

استیو بَنِن؛ مشاوری در کنار ترامپ با توانایی ایجاد جنگ و صلح

استیو بَنِن؛ مشاوری در کنار ترامپ با توانایی ایجاد جنگ و صلح
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

استیو بَنِن پیشتر رئیس اجرایی هیئت مدیرهٔ «بریتبارت» از سایت های سیاسی محافظه کار آمریکایی بوده است، وب سایتی که منتقدان می گویند تحت نظارت آقای بنن مبلغ دیدگاه برتری نژادی سفیدپوستان، تئوری های توطئه

آگهی

استیو بَنِن پیشتر رئیس اجرایی هیئت مدیرهٔ «بریتبارت» از سایت های سیاسی محافظه کار آمریکایی بوده است، وب سایتی که منتقدان می گویند تحت نظارت آقای بنن مبلغ دیدگاه برتری نژادی سفیدپوستان، تئوری های توطئه و رویکردهای ضدیهودی بوده است، اتهاماتی که وی آنها را رد می کند.

استیو بنن ۶۲ ساله همانند دونالد ترامپ تجربه ای در حکومت و دولت ندارد. فارغ التحصیل دانشگاه هاروارد است، افسر سابق نیروی دریایی آمریکا و از سهام داران در یک بانک سرمایه گذاری و از تهیه کنندگان هالیوود بوده است.

«بلومبرگ پالیتیک» دو سال پیش در ۲۰۱۵ میلادی، از او بعنوان «خطرناکترین فعال سیاسی آمریکا» نام برده است.

استیو بنن در اوت سال ۲۰۱۶ میلادی مدیر ارشد اجرایی کمپین ریاست جمهوری دونالد ترامپ شد و در مراحل اولیه رقابت های انتخاباتی به برنده ترین ماشین تبلیغاتی ترامپ تبدیل گردید.

او به زودی توانست ابتداء جب بوش و بعدها هیلاری کلینتون را با بستن رنگ و رویی واقع بینانه به اتهاماتی که به آنها وارده می شد از سر راه دونالد ترامپ بر دارد و سمت و سوی انتخابات را به نفع دونالد ترامپ رقم زند.

بنن احترام و تحسین ترامپ را به خود از این منظر برانگیخته است که ثروتمند است و ظاهرا جویای شغل و منصبی نیست، هرچند سمت جدید او به عنوان مشاور عالی ترامپ اوج زندگی حرفه ای و سیاسی اوست.

او همچون ترامپ حامی و دوستدار این شعار است که آمریکا باید همیشه اولویت داشته باشد و اولین باشد، اندیشه و باوری که منتقدان آن را «خطرناک» توصیف می کنند و می گویند چنین رویکردی باعث تخریب وجه ملی آمریکا در خارج از این کشور خواهد شد.

برنی سندرز، سناتور ایالت ورمونت آمریکا نسبت به انتصاب آقای بنن بعنوان مشاور ارشد به ترامپ هشدار داده است و استیو بنن را بخاطر گرایش های «نژادپرستانه» فردی مناسب برای احراز چنان پست مهمی در کاخ سفید ندانسته است.

استیو بنن چه فردی «راستگرا» باشد یا «نژادپرست» و یا مشاور و اندیشه ای برنده در خدمت دونالد ترامپ، منتقدانش در خصوص شخصیت و سیاست ورزی او بر روی یک موضوع متحدالقولند؛ و آن این که مشاوره ها و اندیشه های او در کاخ سفید می تواند هم صلح به بار آورد و هم جنگ!

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک پیروزی جدید برای ترامپ؛ دادگاه فلوریدا در پرونده نگهداری اسناد محرمانه قرار منع تعقیب صادر کرد

سوءقصد نافرجام به جان ترامپ و تردیدها در خصوص اقدامات پلیس مخفی آمریکا؛ چه کسی مقصر است؟

نخستین مصاحبه دونالد ترامپ در مورد روز سوء قصد؛ کار خدا بود که زنده‌ام