صدور احکام متهمان سانحه ریلی سال ۲۰۰۹ در ایتالیا

صدور احکام متهمان سانحه ریلی سال ۲۰۰۹ در ایتالیا
نگارش از Euronews

مائورو مورتتی، مدیر سابق راه آهن ایتالیا و میکل ماریو الیا، مدیر پیشین شرکت شبکه ریلی «آر اف ای» روز سه شنبه در رابطه با پرونده سانحه سال ۲۰۰۹ میلادی در ویارجو هر کدام به تحمل ۷ سال زندان محکوم…

مائورو مورتتی، مدیر سابق راه آهن ایتالیا و میکل ماریو الیا، مدیر پیشین شرکت شبکه ریلی «آر اف ای» روز سه شنبه در رابطه با پرونده سانحه سال ۲۰۰۹ میلادی در ویارجو هر کدام به تحمل ۷ سال زندان محکوم شدند.

دادستانی پیش تر از دادگاه برای آقای مورتی ۱۶سال و برای آقای الیا تقاضای ۱۵ سال زندان کرده بود. متهمان این پرونده از ۳۳ شخص حقیقی و ۹ شخص حقوقی تشکیل شده است. ۲۳ متهم به ۶ تا ۹ سال زندان محکوم شده و ۱۰ متهم دیگر تبرئه شده اند.

بستگان قربانیان این سانحه ریلی همزمان با برپایی جلسه دادرسی، با نمایش تصاویر از دست رفتگان در برابر دادگاه تجمع کردند. آنان روز چهارشنبه پس از مطالعه احکام دادگاه، در واکنش بیانیه ای صادر می کنند.

مارکو یکی از بازماندگان این سانحه که از ناحیه صورت دچار سوختگی شده است می گوید: «شما نمی توانید به این مساله در سال ۲۰۰۹ و همچنان امروز فکر کنید زیرا استانداردهای ایمنی تغییر نکرده اند و زندگی شما می تواند در خانه هم به خطر افتد.» وی در پاسخ به اینکه آیا او هم در زمان حادثه در خانه بوده است می گوید: «تمامی کسانی جان باختند در خانه هایشان بودند. هیچ یک در ایستگاه یا در انتظار قطار نبودند. همه در خانه ها بودند.»

این سانحه پیش از نیمه شب ۲۹ ژوئن ۲۰۰۹ میلادی با انفجار یک قطار حامل پروپان به وقوع پیوست و سبب کشته شدن ۳۲ تن شد. این قطار در زمان ورود به ایستگاه ۹۰ کیلومتر در ساعت سرعت داشت و به دلیل شکستگی اتصال چرخ های زیر مخزن از مسیر منحرف شد.

مطالب مرتبط