مارتین شولتز، نامزد صدر اعظمی آلمان کارزارش را آغاز کرد

مارتین شولتز، نامزد صدر اعظمی آلمان کارزارش را آغاز کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مارتین شولتز، نامزد صدر اعظمی آلمان از حزب سوسیال دموکرات کارزار انتخاباتی اش را آغاز کرد.

آگهی

مارتین شولتز، نامزد صدر اعظمی آلمان از حزب سوسیال دموکرات کارزار انتخاباتی اش را آغاز کرد.

او که فعالیت سیاسی اش را از سمت شهردار یک شهر کوچک شروع کرد به تدریج درخشید و توانست به ریاست پارلمان اروپا انتخاب شود. نگرانی از اوضاع داخلی و وضعیت مردم کشور آنطور که او می گوید، وی را به فکر نامزدی برای صدر اعظمی آلمان انداخته است. او در این باره گفت: «تقویت اتحادیه اروپا بهترین راه برای حفاظت از منافع جمهوری فدرال آلمان و پاسخی است به آنچه در ایالات متحده آمریکا در حال روی دادن است. عدالت اجتماعی از طریق ترکیب توزیع عدالت و سیاست سرمایه گذاری، چیزی است که ما به دنبال آن هستیم.»

آقای شولتز دو ماه قبل اعلام کرد که پس از پایان دوره کنونی ریاست پارلمان اروپا قصد دارد بار دیگر در صحنه سیاست داخلی آلمان فعال شود. هیات اجرایی حزب سوسیال دموکرات با اکثریت آراء موافقت خود را با نامزدی مارتین شولتز برای صدراعظمی آلمان اعلام کرده اند.

مارتین شولتز ۶۱ ساله از سال ۱۹۹۴ وارد پارلمان اروپا شد و برای پنج سال رئیس پارلمان اروپا بود. او برای مقام صدراعظمی با آنگلا مرکل رقابت خواهد کرد که از ۱۲ سال پیش در این جایگاه سکان هدایت آلمان را در اختیار دارد. آخرین نظرسنجی ها حکایت از آن دارد که میزان محبوبیت مارتین شولتز از محبوبیت آنگلا مرکل فاصه چندانی ندارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آلمان ارتش خود را به «ستون دفاعی اروپا» تبدیل می‌کند

شکست سنگین برای ائتلاف شولتس؛ محافظه‌کاران در انتخابات محلی ۲ ایالت آلمان پیروز شدند

مراجعه مهاجران به دندان‌پزشکی به موضوع بحث بین دولت آلمان و رهبر محافظه‌کاران تبدیل شد