بازگشت تدریجی زندگی به شرق موصل

بازگشت تدریجی زندگی به شرق موصل
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شرایط زندگی در شرق شهر موصل عراق به تدریج رو به بهبود می رود.

آگهی

شرایط زندگی در شرق شهر موصل عراق به تدریج رو به بهبود می رود. اگرچه تا تغیر چهره شهر و زدودن خستگی از آن، در پی بیرون رانده شدن گروه «دولت اسلامی» مشهور به داعش فرصت زیادی نیاز است.

بیش از ۱۶ هزار کودک و نوجوان روز یکشنبه پس از مدت ها به مدارس بازگشتند. انتظار می رود که یونیسف ۴۰ مدرسه را در هفته های پیش رو افتتاح کند. پیش از آن باید بقایای مواد منفجره ای که برای ساخت بمب به کار می رفته از مدارس پاکسازی شود.

همزمان گروهی از جوانان عراقی نیز در حرکتی خودجوش تبلیغات داعش را از دیوارهای شهر پاک می کنند. یکی از داوطلبان می گوید: «روز بسیار زیبایی است. این روزی است که ما این تصاویر وحشتناک را پاک می کنیم. خدا را شکر برای همه چیز. ما خوشحال هستیم و کارمان با آنها تمام شده است. امیدواریم که روز به روز همه چیز بهتر شود. امیدواریم به یاری خدا هر روز زیباتر باشد و زندگی دوباره زیبا و عادی شود.»

داعش با برقراری مقررات سختگیرانه و اعدام مخالفانش سبب شد تا دست کم ۱۹۱ هزار غیرنظامی خانه های خود را ترک کرده و به اردوگاه هایی در نینوا و دیگر استان ها پناه ببرند.

داعش همچنان در غرب این منطقه پایگاه های خود را حفظ کرده و در همسایگی مردمی است که امیدوارانه نقش هایی رنگارنگ را بر دیوارهای موصل جایگزین شعارها و تصویر پرچم سیاه می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حملات شبه‌نظامیان عراق علیه آمریکا به درخواست فرمانده سپاه قدس ایران فروکش کرده است

بغداد: حملات آمریکا دولت ما را به سمت پایان دادن به ماموریت آمریکا‌یی‌ها در خاک عراق سوق می‌دهد

«ابوباقر السعدی» از فرماندهان ارشد «کتائب حزب الله» در حمله پهپادی آمریکا در بغداد کشته شد