برقع و نقاب اسلامی در اتریش ممنوع می شود

برقع و نقاب اسلامی در اتریش ممنوع می شود
نگارش از Euronews

دولت ائتلافی اتریش روز دوشنبه از تصمیم خود برای ارائۀ طرحی بمنظور ممنوعیت پوشش نقاب اسلامی برای زنان در اماکن عمومی این کشور خبر داد.

دولت ائتلافی اتریش روز دوشنبه از تصمیم خود برای ارائۀ طرحی بمنظور ممنوعیت پوشش نقاب اسلامی برای زنان در اماکن عمومی این کشور خبر داد. کریستیان کرن، صدر اعظم این کشور از حزب سوسیال دموکرات اتریش با اعلام اینکه نقاب افراطی در این کشور ممنوع خواهد شد تاکید کرده است این طرح به طور مشترک با حزب محافظه کار ارائه شده است.

صدر اعظم اتریش به هنگام اعلام این طرح گفت: «توافق برسر این موضوع برای ما آسان نبود. این طرح موافقان و مخالفانی داشت اما لازم است که دولت ائتلافی برای پیدا کردن راه و فعالیت مشترک با یکدیگر کار کنند.»

همزمان با ارائۀ طرح ممنوعیت نقاب اسلامی، مباحثی نیز برای ممنوع کردن روسری در مکان های دولتی و عمومی اتریش مطرح شده است. سباستین کورز، وزیر خارجۀ این کشور چندی پیش نیز خواهان ممنوعیت حجاب معمولی اسلامی و روسری برای شاغلین و مراجعه کنندگان در ادارات دولتی شده بود.

وزیر خارجۀ اتریش در این باره می گوید: «نشانه های ضد جامعه مانند حجاب کامل از جمله نقاب و برقع و توزیع قرآن توسط اسلامگرایان در سطح جامعه باید ممنوع شود.»

دولت اتریش با بیان اینکه نزدیک به ۶۰۰ هزار مسلمان در این کشور زندگی می کنند، تاکید کرده است این دولت قصد ندارد با ممنوع کردن روسری و حجاب معمولی اسلامی به جامعۀ مسلمان اتریش القا کند که عضوی از جامعه نیستند.

چندین کشور اروپایی از جمله بلژیک، بلغارستان و فرانسه پیش از این نقاب و برقع را در اماکن دولتی و عمومی ممنوع کرده اند.

مطالب مرتبط