Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

تاجر مکزیکی: ترامپ ترمیناتور نیست، مذاکره کننده است

تاجر مکزیکی: ترامپ ترمیناتور نیست، مذاکره کننده است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با اینکه مواضع دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا درباره ساخت دیوار در مرز مکزیک منجر به تنش کم سابقه ای در روابط دو همسایه شد، اما به نظر می رسد گفتگوی تلفنی رییسان جمهوری دو کشور کمی از اختلاف ها کاست

آگهی

با اینکه مواضع دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا درباره ساخت دیوار در مرز مکزیک منجر به تنش کم سابقه ای در روابط دو همسایه شد، اما به نظر می رسد گفتگوی تلفنی رییسان جمهوری دو کشور کمی از اختلاف ها کاسته است.

در بیانیه های تقریبا مشابه ای که دو طرف پس از مکالمه تلفنی منتشر کردند علیرغم اینکه به اختلاف نظر بر سر چگونگی تامین هزینه ساخت دیوار اشاره شده اما در عین حال دو طرف بر لزوم کاهش تنش نیز تاکید کرده اند.

همچنین به گفته انریکه پنا نیتو، رییس جمهوری مکزیک قرار است از این پس بحث تامین هزینه های ساخت دیوار به صورت عمومی مطرح نشود.

یک تاجر مکزیکی می گوید: «من معتقد به فاجعه نیستم، سینمایی فکر می کنم، ترامپ ترمیناتور نیست، مذاکره کننده است.»

مکزیک سومین شریک تجاری آمریکاست و تنش در روابط دو کشور تاثیر منفی قابل ملاحظه بر اقتصاد هر دو کشور خواهد داشت. با این وجود آقای ترامپ با اشاره به پیمان تجاری میان دو کشور گفت: «همانطور که همه می دانند مکزیک بهتر از ما مذاکره کرده و رهبران قبلی ما را شکست داده. کسری تجاری ما نسبت به مکزیک ۶۰ میلیارد دلار است.»

سخنگوی کاخ سفید پیش تر گفته بود هزینه ساخت دیوار از محل افزایش ۲۰ درصدی مالیات بر روی محصولات وارداتی از مکزیک تامین خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کاخ سفید: هزینه ساخت دیوار مرزی از طریق مالیات بر کالاهای وارداتی از مکزیک تامین می شود

تصاویر سرباز آمریکایی که به دیدار دوست دختر روس شتافت؛ پنتاگون: قوانین ارتش را هم زیر پا گذاشته است

برآورد اطلاعاتی جدید آمریکا و اسرائیل از برنامه هسته‌ای ایران؛ آیا تهران به دنبال بمب اتم است؟