گارد ساحلی ایتالیا بیش از یک هزار پناهجو را از آبهای مدیترانه نجات داد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
گارد ساحلی ایتالیا بیش از یک هزار پناهجو را از آبهای مدیترانه نجات داد

گارد ساحلی ایتالیا روز جمعه ۱۱۰۰ پناهجویی را که در آبهای مدیترانه گیر افتاده بودند نجات داد. این پناهجویان در شش قایق بادی و سه قایق چوبی قصد داشتند برای زندگی بهتر خود را به اروپا برسانند.

در سال گذشته میلادی ۱۸۱ هزار پناهجوی آفریقایی تبار از طریق دریای مدیترانه خود را به ایتالیا رساندند. این رقم برای سه سال گذشته در مجموع نیم میلیون نفر گزارش شده است.

به گزارش سازمان بین المللی مهاجرت در سال ۲۰۱۷ که کمتر از یک ماه از آغاز آن می گذرد ۳۸۲۹ پناهجو از طریق مدیترانه وارد اروپا شده اند. در این سفر پرخطر ۲۴۶ پناهجو جان باخته اند.

با گذشت بیش از یک سال اختلاف نظر میان رهبران اتحادیه اروپا (در زمینه مساله پناهجویانی که مسیر قاره سبز را در پیش گرفته اند،) آنها در حال حاضر به دنبال راه حل تازه ای هستند و انتظار می رود تا اواسط سال جاری میلادی به توافقی در مورد اصلاحات در قوانین و مقررات پناهندگی دست یابند.

چانه زنی بر سر چگونگی مدیریت موج ورود پناهجویان به اروپا عمدتا میان آلمان، کشورهای حوزه دریای مدیترانه از یک سو و کشورهای شرق اروپا از جمله لهستان و مجارستان از سوی دیگر در جریان است.

به همین این منظور آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در اوایل فوریه در سفر به ورشو با مقام های لهستان دیدار و گفت و گو خواهد کرد.