گارد ساحلی ایتالیا بیش از یک هزار پناهجو را از آبهای مدیترانه نجات داد

گارد ساحلی ایتالیا بیش از یک هزار پناهجو را از آبهای مدیترانه نجات داد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گارد ساحلی ایتالیا روز جمعه ۱۱۰۰ پناهجویی را که در آبهای مدیترانه گیر افتاده بودند نجات داد.

آگهی

گارد ساحلی ایتالیا روز جمعه ۱۱۰۰ پناهجویی را که در آبهای مدیترانه گیر افتاده بودند نجات داد. این پناهجویان در شش قایق بادی و سه قایق چوبی قصد داشتند برای زندگی بهتر خود را به اروپا برسانند.

در سال گذشته میلادی ۱۸۱ هزار پناهجوی آفریقایی تبار از طریق دریای مدیترانه خود را به ایتالیا رساندند. این رقم برای سه سال گذشته در مجموع نیم میلیون نفر گزارش شده است.

به گزارش سازمان بین المللی مهاجرت در سال ۲۰۱۷ که کمتر از یک ماه از آغاز آن می گذرد ۳۸۲۹ پناهجو از طریق مدیترانه وارد اروپا شده اند. در این سفر پرخطر ۲۴۶ پناهجو جان باخته اند.

3,829 migrants incl refugees arrived by sea to Europe. 246 dead/missing https://t.co/Dc8umyVaTU#MigrationEuropehttps://t.co/nVsTPW6SYipic.twitter.com/ajwN8eZtaP

— IOM (@UNmigration) January 27, 2017

با گذشت بیش از یک سال اختلاف نظر میان رهبران اتحادیه اروپا (در زمینه مساله پناهجویانی که مسیر قاره سبز را در پیش گرفته اند،) آنها در حال حاضر به دنبال راه حل تازه ای هستند و انتظار می رود تا اواسط سال جاری میلادی به توافقی در مورد اصلاحات در قوانین و مقررات پناهندگی دست یابند.

چانه زنی بر سر چگونگی مدیریت موج ورود پناهجویان به اروپا عمدتا میان آلمان، کشورهای حوزه دریای مدیترانه از یک سو و کشورهای شرق اروپا از جمله لهستان و مجارستان از سوی دیگر در جریان است.

به همین این منظور آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در اوایل فوریه در سفر به ورشو با مقام های لهستان دیدار و گفت و گو خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قتل دانشجوی دختر بار دیگر موضوع خشونت علیه زنان در ایتالیا را برجسته کرد

احکام سنگین علیه شبکه مخوف مافیایی در ایتالیا؛ تقاضای ۵ هزار سال مجازات زندان برای ۳۰۰ متهم

پرسه‌زنی شبانه سلطان جنگل در حومه رم؛ فرار شیر از سیرک وحشت‌آفرین شد