Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اولاند: برخی از چالشهای اتحادیه اروپا مرتبط با دولت جدید آمریکاست

اولاند: برخی از چالشهای اتحادیه اروپا مرتبط با دولت جدید آمریکاست
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه، روز جمعه در حالی که تراز می، نخست وزیر بریتانیا با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در واشنگتن دیدار می کند، در برلین، پایتخت، مهمان آنگلا مرکل صدراعظم آلمان…

آگهی

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه، روز جمعه در حالی که تراز می، نخست وزیر بریتانیا با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در واشنگتن دیدار می کند، در برلین، پایتخت، مهمان آنگلا مرکل صدراعظم آلمان بود.

در این دیدار رهبران فرانسه و آلمان با هشدار نسبت به خطر رشد عوامگرایی در اتحادیه اروپا، بر لزوم اتحاد و همبستگی در این اتحادیه، خصوصا در سایه خروج بریتانیا از آن تاکید کردند.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان گفت: «می دانیم که رفراندوم در بریتانیا برش و شکاف بزرگی در توسعه اتحادیه اروپاست. از همین رو، آنچه ما ۲۷ کشور عضو اتحادیه در براتیسلاوا بدان متعهد شدیم؛ که در کنار هم بایستیم و برای فائق آمدن بر چالش ها همکارب کنیم، اکنون پراهمیت تر است.»

نشست سران اتحادیه اروپا در براتیسلاوا، پایتخت اسلواکی در ماه سپتامبر گذشته بدون بریتانیا برگزار شد. در این نشست رهبران اتحادیه اروپا بر بازگرداندن و حفظ اعتماد عمومی شهروندان به این اتحادیه تأکید کردند.

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه هم روی کار آمدن دونالد ترامپ در آمریکا را چالشی خواند که اتحادیه اروپا باید با تکیه بر ارزش های خود با آن مواجه کند.

آقای اولاند گفت: «البته چالش هایی وجود دارد و اگر بی پرده سخن بگوییم، برخی از این چالش ها مرتبط با دولت جدید در آمریکا است؛ چالش هایی مربوط به قوانین تجارت و مربوط به شیوه برخورد ما با مناقشه ها در دنیا. البته که باید تلاش کنیم و با دونالد ترامپ گفتگو کنیم، گفتگویی بر اساس باورهای اروپاییمان و با حفظ منافع و ارزشهایمان.»

آقای اولاند در دیدار از برلین به یاد قربانیان حمله دسامبر در این شهر ادای احترام کرد. نوزدهم دسامبر گذشته کامیونی در بازارچۀ کریسمسی در برلین به میان حاضران رانده شد که ۱۲ کشته و ۴۸ زخمی برجای گذاشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیروزی تفکر چپ در بریتانیا و فرانسه؛ تاثیر حاصل‌جمع واقع‌گرایی و ترقی‌خواهی بر مناسبات اروپا

نتایج دور دوم انتخابات پارلمانی فرانسه: پیروز غافلگیرکننده ائتلاف چپ‌ها؛ «نه» به راست افراطی

اتحاد احزاب غیرهمگون برای شکست راست افراطی؛ آیا ماکرونیسم نیامده محکوم به رفتن است؟