توافق ترامپ با نخست وزیر بریتانیا برای ادامه همکاری در ناتو

توافق ترامپ با نخست وزیر بریتانیا برای ادامه همکاری در ناتو
نگارش از Ali Kheradpir
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا روز جمعه در یک نشست خبری مشترک با رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در کاخ سفید از توافق دو دولت برای ادامه همکاری در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو خبر…

آگهی

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا روز جمعه در یک نشست خبری مشترک با رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در کاخ سفید از توافق دو دولت برای ادامه همکاری در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو خبر داد.

خانم می همچنین بر ضرورت گسترش همکاری های دفاعی و تجاری بین بریتانیا و ایالات متحده آمریکا تاکید کرد. نخست وزیر بریتانیا گفت: «در همکاری امنیتی و دفاعی، ما در به رسمیت شناختن ناتو به عنوان خاکریز دفاع جمعی متحد هستیم و امروز بر تعهد تزلزل ناپذیرمان به این همبستگی تاکیدی دوباره کردیم.» وی خطاب به رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا ادامه داد: «آقای رئیس جمهور؛ به نظرم شما گفتید که تائید کرده اید صد در صد پشتیبان ناتو هستید.»

British PM says Trump has reaffirmed both countries’ “unshakeable commitment” to NATO https://t.co/MDbHQBdzalpic.twitter.com/BqHIQAvhHz

— The Boston Globe (@BostonGlobe) January 27, 2017

دونالد ترامپ نیز در پاسخ به پرسشی در رابطه با تحریم های اتحادیه اروپا علیه دولت فدراسیون روسیه و آینده رابطه آمریکا و این کشور گفت: «شنیده ام که تماسی گرفته شده است و ما باید ببینیم که تا وقتی این تحریم ها وجود دارد چه روی می دهد. خیلی زود است که در این باره حرف بزنیم ولی من به داشتن روابط خوبی با همه کشورها امیدوارم. این ضرورتا اتفاق نمی افتد ولی اگر بتوانیم روابط خوبی با روسیه و چین و همه دیگر کشورها داشته باشیم من کاملا مشتاقش هستم. این دارایی عظیمی خواهد بود. ضمانتی در کار نیست ولی اگر بتوانیم، مثبت است؛ نه منفی.»

نخست وزیر بریتانیا در رابطه با همین موضوع یادآور شد که باور دارد «تحریم های اتحادیه اروپا علیه روسیه باید تا اجرای پیمان مینسک پا برجا باشد.»

وی که نخستین رهبر اروپایی است که پس از ورود آقای ترامپ به کاخ سفید از ایالات متحده آمریکا بازدید می کند در این نشست با خبرنگاران اعلام کرد بر اساس گفت و گوی صورت گرفته «دو کشور در بسیاری از مسائل با هم توافق نظر دارند.»

Trump reaffirms ‘unshakable commitment’ to NATO, British PM says https://t.co/kYqrEssrJopic.twitter.com/7FxgmyOilr

— CBC News (@CBCNews) January 27, 2017

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گاف‌های جو بایدن و دونالد ترامپ؛ سلامت نامزدها سرنوشت انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا را تعیین می‌کند؟

جنگ اسرائیل و حماس یک سال مانده تا رقابت احتمالی بایدن با ترامپ در انتخابات؛ نظرسنجی‌ها چه می‌گویند؟

ترامپ: نتانیاهو شب قبل کشتن سلیمانی از عملیات عقب‌نشینی کرد؛ حزب‌الله لبنان بسیار باهوش است