یک مجری تلویزیونی در پاکستان به اتهام تکفیر از کار برکنار شد

یک مجری تلویزیونی در پاکستان به اتهام تکفیر از کار برکنار شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دستگاه نظارت بر رسانه‌های پاکستان، عامر لیاقت حسین، مجری مشهور یک برنامه پربیننده تلویزیونی در این کشور را به اتهام تکفیر از کار برکنار کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، سازمان نظارتی موسوم به «پِمرا» روز پنجشنبه با اتخاذ این تصمیم اعلام کرد که آقای لیاقت حسین پس از آنکه در برنامه‌های خود «عبارات نفرت‌آمیزی» را برای پنج فعال لیبرال – که اخیر ناپدید شده اند- به کار برد، از این پس به هیچ وجه اجازه حضور در شبکه بُل‌نیوز پاکستان را ندارد. برنامه پرمخاطب این مجری و مبلغ مذهبی هم فورا قطع شده و تلویزیون پاکستان حتی اجازه پخش تصاویر آرشیوی این برنامه را هم نخواهد داشت.

Pakistan bans famed religious TV host for hurling blasphemy allegations https://t.co/LvkHEah9l2pic.twitter.com/ArV8wIAMOL

— Reuters U.S. News (@ReutersUS) January 26, 2017

اوایل ماه ژانویه، پنج فعال مدافع حقوق بشر که اسلامگرایان را به دلیل عدم بردباری به شدت مورد انتقاد قرار می‌دادند، در پاکستان ناپدید شدند. بسیاری از فعالان سیاسی-مدنی در این کشور احتمال به قتل رسیدن این افراد را دور از ذهن نمی‌دانند. عامر لیاقت حسین یکی از مشهورترین افرادی بود که فعالان ناپدید شده را بی‌دین توصیف کرده بود.

تکفیر و ارتداد، از جمله اتهامی هستند که در پاکستان، می‌تواند به قیمت جان شهروندان متهم به خروج از اسلام یا بی‌دینی تمام شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گروگانگیری اموال پناهجویان افغان در پاکستان؛ اسلام‌آباد: آزادی مشروط به مبارزه طالبان با تروریسم است

هجرت دسته‌جمعی مهاجران افغان از پاکستان؛ در مرز تورخم صف ۷ کیلومتری تشکیل شد

شمارش معکوس تا اخراج اتباع افغانستان؛ ده‌ها هزار نفر در پاکستان محکوم به ترک خاک هستند