Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دوست نزدیک رئیس جمهوری کره جنوبی: اعترافات من از روی اجبار بوده است

دوست نزدیک رئیس جمهوری کره جنوبی: اعترافات من از روی اجبار بوده است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

چوی سون سیل از نزدیکان رئیس جمهوری کره جنوبی که به اتهام سوء استفاده از قدرت و فساد مالی زندانی است، روز چهارشنبه و همزمان با ورود به دادگاه در جمع خبرنگاران حاضر در محل اظهار داشت که بی گناه است و اع

آگهی

چوی سون سیل از نزدیکان رئیس جمهوری کره جنوبی که به اتهام سوء استفاده از قدرت و فساد مالی زندانی است، روز چهارشنبه و همزمان با ورود به دادگاه در جمع خبرنگاران حاضر در محل اظهار داشت که بی گناه است و اعترافاتش از روی فشار و اجبار بوده است.

چوی سون سیل، از دوستان نزدیک پارک گون هه به استفاده از موقعیت خود به اعمال نفوذ در انتصاب مشاوران رئیس جمهوری و همچنین سوء استفاده مالی به نفع بنیادهای غیرانتفاعی متهم است.

در پی شدت گرفتن اتهامات علیه رئیس جمهوری کره جنوبی و نزدیکانش ماه دسامبر گذشته نمایندگان پارلمان این کشور با اکثریت آرا به طرح عدم کفایت پارک گون هه رای دادند. بر این اساس رئیس جمهوری به طور موقت از سمت خود معلق شده تا دادگاه قانون اساسی در مورد برکناری دایم او تصمیم گیری کند. همزمان قاضی ارشد دادگاه قانون اساسی اعلام کرده است که با توجه به نزدیک بودن زمان بازنشستگی خود و یکی دیگر از قضات دادگاه باید رسیدگی به این پرونده تا پیش از ۱۳ ماه مارس به پایان برسد.

در صورت تایید برکناری رئیس جمهوری، نخست وزیر رسما به کفالت ریاست جمهوری منصوب می شود و موظف است ظرف شصت روز، انتخابات ریاست جمهوری را برگزار کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چالش مقاومت در برابر نگاه کردن به تلفن، صحبت کردن و خوابیدن؛ کره‌ای‌ها در سئول مسابقه دادند

میلیاردها سال انتظار را فراموش کنید؛ دانشمندان تنها در ۱۵۰ دقیقه الماس تولید کردند

کره جنوبی به افزایش زاد و ولد با قطارهای سریع السیر جدید امید بست