Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آلمان ۲۵ پناهجوی افغان را به کابل بازگرداند

آلمان ۲۵ پناهجوی افغان را به کابل بازگرداند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دولت آلمان روز سه‌شنبه ۲۴ ژانویه (۵بهمن/دلو) برای دومین بار هواپیمای حامل پناهجویان افغان را – که مورد پناهندگی آنان پذیرفته نشده است – به افغانستان بازگرداند.
بسیاری از خبرگزاری‌ها اعلام کرده بودند که شمار پناهجویان عودت داده شده، ۲۶ تن بود اما وزارت کشور آلمان این رقم را ۲۵ نفر اعلام کرد.

این عمل در چارچوب توافق ماه اکتبر میان مقام‌های افغانستان و اتحادیه اروپا انجام شده است. در ماه اکتبر و درجریان کنفرانس بین‌المللی کمک به افغانستان که در بروکسل برگزار شد، دولت افغانستان و اتحادیه اروپا توافق کردند تا در ازای ادامه کمک‌ها اروپا به این کشور، شماری از پناهجویان به مناطق «امن» افغانستان بازگردانده شوند. این موافقت با اعتراض گسترده پناهجویان افغان در شهرهای مختلف کشورهای اروپایی و به‌ویژه آلمان و همچنین سازمان عفو بین‌الملل مواجه شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه حدود ۸۰ مامور پلیس آلمانی ۲۵ پناهجو را در پرواز به کابل همراهی می‌کردند. بسیاری از این افراد، بامداد دوشنبه در آلمان بازداشت شده و با یک ساک کوچک به کشور خود بازگردانده شده‌اند. نخستین هواپیمای حامل ۳۴ پناهجوی«دیپورت شده» ۱۵ دسامبر در کابل به زمین نشست. به گفته یکی از مقام‌های وزارت کشور آلمان، این افراد محکومان پرونده‌های کیفری بودند.

عودت اجباری 26 افغان از جرمنی به کابل #اجباری#افغان#افغانستان#جرمنی#عودت#کابلhttps://t.co/puuipZVdP6

— افغان خبر (@afghankhabarr) January 24, 2017

عودت پناهجویان به افغانستان در حالی صورت می‌گیرد که بنا بر اعلام سازمان ملل متحد، ناآرامی‌های این کشور در ۹ ماهه اول سال ۲۰۱۶، بیش از ۹هزار کشته و زخمی در میان غیرنظامیان برجای گذاشته است.

توماس دو مزیر، وزیر کشور آلمان، حدود یک ماه پیش در توجیه طرح عودت پناهجویان افغان به کشورشان گفته بود: «طالبان نیروهای بین‌المللی و نیروهای امنیتی افغانستان را مورد حمله قرار می‌دهند و کاری به شهروندان عادی ندارند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دومین جلسه رسیدگی به پرونده توطئه‌گران راست افراطی متهم به کودتا در آلمان برگزار شد

بارش‌های سیل‌آسا از ایران و افغانستان تا آلمان و فرانسه؛ نگاهی به تفاوت‌ها در «مدیریت بحران»

اهتزاز پرچم رنگین‌کمان در برلین در روز مبارزه با همجنس‌گراهراسی، دوجنس‌گراهراسی و ترنس‌هراسی