Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

سخنگوی قوه قضائیه ایران: شکایت محمد خاتمی از نقدی در دادسرا ثبت شد

سخنگوی قوه قضائیه ایران: شکایت محمد خاتمی از نقدی در دادسرا ثبت شد
Copyright 
نگارش از Soroush Jafari
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

سخنگوی قوه قضائیه ایران اعلام کرد که شکایت محمد خاتمی، رئیس جمهور پیشین ایران از سردار نقدی ثبت شده است. آقای خاتمی به دنبال ادعای محمد رضا نقدی مبنی بر پول گرفتن رئیس جمهور اسبق ایران از پادشاه عربستان از وی شکایت کرده بود.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، غلامحسین محسنی‌اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه ایران روز یکشنبه سوم بهمن ماه در یک نشست خبری با اشاره به شکایت محمد خاتمی، رئیس جمهور پیشین ایران از سردار نقدی، فرمانده سابق سازمان بسیج گفت: «این پرونده در دادسرا ثبت شده و مراحل مقدماتی خودش را طی می‌کند و بعد از انجام این مراحل و ثابت شدن جرم حکم آن صادر می‌شود.»

محسنی‌اژه‌ای خبر داد؛
ثبت شکایت سید محمد خاتمی از سردار نقدی در دادسراhttps://t.co/E6Z5FnwyBk

— خبرگزاری ایسنا (@isna_farsi) January 22, 2017

روز چهارشنبه ۲۹ دی ماه محمد انجام، وکیل محمد خاتمی خبر داد که موکلش از محمدرضا نقدی، معاون فرهنگی اجتماعی سپاه و فرمانده سابق سازمان بسیج شکایت کرده است.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران وکیل آقای خاتمی گفته بود که شکایت از محمدرضا نقدی به خاطر مصاحبه او با روزنامه شرق بوده است.

محمد رضا نقدی، فرمانده سابق سازمان بسیج روز اول آذر ماه در مصاحبه‌ای با روزنامه شرق مدعی شده بود که آقای خاتمی برای کار سیاسی خود از پادشاه عربستان پول گرفته است. نقدی سپس در پاسخ به این جمله‌ خبرنگار که «این که تکذیب شده» گفته بود: «تکذیب شده؟ از من شکایت کنند و من را محاکمه کنند.»

وکیل محمد خاتمی در همین رابطه گفته بود: «چون این ادعا مبنایی ندارد قریب دو هفته پیش یک شکایت کیفری با عنوان نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی علیه سردار نقدی در شعبه ۴ بازپرسی دادسرای رسانه ثبت کردیم که در حال رسیدگی است.»


حسین شریعتمداری (راست) در مقابل محمد رضا نقدی

آقای محمد انجام وکیل آقای خاتمی همچنین اعلام کرده بود که شکایتی هم از سوی موکلش علیه حسین شریعتمداری، مدیر مسئول کیهان و نماینده رهبر ایران در این موسسه در جریان است. حسین شریعتمداری پس از اعتراضات سال ۱۳۸۸ در جریان مناظره‌ای تلویزیونی با مصطفی کواکبیان گفته بود که محمد خاتمی با جرج سوروس دیدار کرده است. آقای خاتمی بارها گفته که با سوروس ملاقاتی نداشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پدر معترض اعدام‌شده در ناآرامی‌های سال ۱۴۰۱ ایران به شش سال زندان محکوم شد

تصاویر ادای احترام و تشییع جنازه حسین امیرعبداللهیان در مقابل ساختمان وزارت خارجه ایران

مراسم ادای احترام مقامات کشورهای خارجی به ابراهیم رئیسی و دیگر کشته‌شدگان سانحه سقوط بالگرد