Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

سخنگوی کاخ سفید: شمار حاضران در مراسم تحلیف ترامپ بی سابقه بود

سخنگوی کاخ سفید: شمار حاضران در مراسم تحلیف ترامپ بی سابقه بود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دو روز پس از مراسم تحلیف دونالد ترامپ جنجالها بر سر این مراسم ادامه دارد.

آگهی

دو روز پس از مراسم تحلیف دونالد ترامپ جنجالها بر سر این مراسم ادامه دارد. آقای ترامپ رسانه ها را متهم کرد که درباره جمعیت حاضر در این مراسم «ناصادق» بوده اند. رئیس جمهوری جدید آمریکا با اشاره به پوشش خبری این مراسم گفت خبرنگارها از جمله «ناصادق ترین» افراد بشر بر روی کره زمین هستند.

درباره شمار حاضران در مراسم تحلیف آقای ترامپ آمار رسمی اعلام نشده است اما مقایسه عکسهای این مراسم و مراسم مشابه در سال ۲۰۰۹ در زمان تحلیف آقای اوباما نشان می دهد شمار حاضران در مراسم آقای ترامپ به مراتب کمتر بود.

ساعاتی پس از اظهار نظر دونالد ترامپ، شان اسپایسر، سخنگوی کاخ سفید این مراسم را «شلوغترین» مراسم تحلیف در تاریخ آمریکا خواند. آقای اسپایسر گفت: «شمار حاضران در مراسم تحلیف در تاریخ آمریکا بی سابقه بوده است. تلاشها برای کم رنگ جلوه دادن شور و شوق مردم در این مراسم شرم آور است.»

همزمان با مراسم تحلیف دونالد ترامپ تظاهرات اعتراضی در واشنگتن برگزار شد. این تظاهرات با تظاهرات گسترده حامیان حقوق زنان در روز بعد ادامه پیدا کرده. صدها هزار نفر در ده ها شهر آمریکا و صدها شهر دیگر در جهان به خیابانها آمدند و نسبت به احتمال پایمال شدن حقوق زنان در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ ابراز نگرانی کردند.

بعضی از رسانه های آمریکا شمار حاضران در تظاهرات اعتراضی در واشنگتن را بیش از شمار حاضران در مراسم تحلیف دونالد ترامپ تخمین زده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیش‌بینی دینداری جوانان مسیحی ایالات متحده؛ مذهبی‌ترین ایالت آمریکا کدام است؟

شعار «رایش سوم» در ویدیوی حساب کاربری شبکه اجتماعی دونالد ترامپ جنجالی شد

دو برادر آمریکایی در ۱۲ ثانیه ۲۵ میلیون دلار رمزارز را سرقت کردند