Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مجله اسکی: هت تریک لارا گوت در مسابقات سوپر جی

مجله اسکی: هت تریک لارا گوت در مسابقات سوپر جی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به مجله هفتگی اسکی خوش آمدید.

آگهی

به مجله هفتگی اسکی خوش آمدید. گوت روز یکشنبه فاتح مسابقه سوپرجی در گارمیش پارتنکرشن شد. اسکی باز سوئیسی از ابتدای فصل تاکنون در این ماده شکست ناپذیر نشان داده است.

سومین پیروزی در آلمان
همچون “لیک لوئیس” و “وال دیزر“، لارا گوت در آلمان نیز موفق ظاهر شد و با قرار گرفتن بر سکوی شماره یک مسابقه سوپرجی، هت تریک کرد. این شانزدهمین پیروزی اسکی باز سوئیسی در مسابقات این ماده از رقابت های جام جهانی اسکی آلپاین بود. گوت که سال گذشته نیز در همین پیست به مکان نخست دست یافته بود با کسب این پیروزی جایگاه خود را در جدول کلی مسابقات بهبود بخشید. او اینک با ۱۳۵ امتیاز اختلاف در تعقیب میکائیلا شیفرین صدرنشین جدول کلی است. این درحالیست که تعداد مسابقات سرعت باقی مانده تا پایان فصل بیش ازمسابقات ماده های فنی است.

استفانی ونیه، اسکی باز اتریشی که قهرمانی ماده سوپر جی در مسابقات سال ۲۰۱۳ جوانان جهان در کبک را در کارنامه دارد با ۶۷ صدم ثانیه اختلاف جایگاه دوم این مسابقه را بدست آورد.

مکان سوم نیز به تینا وایرتر، اسکی باز لیختنشتاینی تعلق گرفت. وایرتر در دو مسابقه سوپر چی لیک لوئیس و وال دیزر جایگاه دوم این ماده را به خود اختصاص داده بود اما اینبار با ۸۶ صدم ثانیه اختلاف نسبت به گوت بر سکوی سوم ایستاد.

سخن کارشناس
لیندسی وون پس از غیبتی یک ساله به دلیل مصدومیت ازناحیه استخوان درشت نی و نیز بازوی دست راست، تنها شش روز پس از بازگشت به مسابقات موفق به فتح ماده سرعت در گارمیش پارتنکرشن آلمان شد. تسا ورله، صاحب رده چهارم جدول کلی جام جهانی اسکی آلپاین، در خصوص راز موفقیت این اسکی باز آمریکایی در مسابقات سرعت چنین توضیح می دهد: «به نظرم او بسیار قوی است زیرا ماده سرعت را به خوبی می شناسد و هرگز هراس به دل خود راه نمی دهد. نباید اینگونه تلقی شود که در سرعت باید دیوانه وار از دست اندازها عبور کرد و یا مسیرهای غیر معمول را در پیش گرفت، بلکه مهم تر ازهر چیز رعایت نکات تکنیکی و شناخت اسکی است. با بکار گرفتن تکنیک سعی می کنیم به نحو احسن از ابزار و وسایل موجود برای بالابردن سرعت استفاده کنیم و در هر پیچ بر شتاب خود بیافزاییم. درست است که در ماده سرعت داشتن سرعت بالا در طول پیست، در شیب ها و در کل مسیر بسیار تعیین کننده است اما باید علاوه بر آن شتاب را نیز به اسکی افزود و لیندسی وون به خوبی این کار را بلد است. او از هیچ چیز نمی ترسد و همیشه در پی بالابردن سرعت است.»

نگاهی به گذشته
کلیه اسکی بازان بزرگ حداقل یکبار در کیتسبوئل به پیروزی دست یافته اند. آخرین آنها ماتیاس مایر، دومینیک پاریس و مارسل هیرشر هستند که به تازگی ماده های سوپرجی، سرعت و اسلالوم را فتح کرده اند. سالها قبل ژان کلود کیلی دو پیروزی متوالی را در این پیست به نام خود ثبت کرد.

«غیر قابل دسترس» عنوانی بود که در سال ۱۹۶۷ به درستی به ژان کلود کیلی اعطا شد. در این سال، اسکی باز ساکن وال دیزر از هفده مسابقه فصل جام جهانی اسکی، صاحب دوازده پیروزی شد که شش تای آن به صورت متوالی در ماه ژانویه بدست آمد. او در کیتسبوئل ابتدا مسابقه سرعت را برد و فردای آنروز از سکوی ماده اسلالوم بالا رفت. کیلی سال ۱۹۶۸ با دریافت دومین گوی بلورین و به خصوص با کسب سه مدال طلا در جریان بازیهای المپیک گرونوبل قوی تر شد. او که از افتخارآفرینی اشباع شده بود در سن ۲۵ سالگی به دوران درخشان حرفه ای خود پایان داد.

تیک آف
یکروز پس از پیروزی ورزشکاران آلمانی در مسابقه اسکی پرش تیمی لهستان، روز یکشنبه نیز یک مسابقه انفرادی در زاکوپانا برگزار شد. ببینیم در این مسابقه چه گذشت:

کمیل استوخ در زاکوپانا بلندترین پرش را انجام داد و بر سکوی نخست ایستاد. این اسکی باز لهستانی در حضور بیش از ۴۰ هزار تماشاگر خودی، چهارمین پیروزی متوالی خود را در رقابت های جام جهانی اسکی پرش جشن گرفت. او که قهرمانی در بازیهای المپیک سوچی را در کارنامه دارد با کسب پنجمین پیروزی فصل و بیستمین پیروزی دوران حرفه ایش بالاتر از دانیل آندره تاند نروژی در صدر جدول کلی مسابقات قرار گرفت.

آندریاس ولینگر و ریچارد فریتاگ، دو اسکی باز آلمانی در این مسابقه جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یورو ۲۰۲۴؛پیروزی معجزه‌آسای مجارستان مانع تاریخ‌سازی اسکاتلند شد،‌ آلمان و سوئیس راهی مرحله بعد شدند

دوچرخه‌سوار بریتانیایی رکورد سرعت رکاب‌ زدن در یک ساعت را شکست

پرچمدار کاروان ایران اولین «دوپینگی» المپیک پکن؛ ادامه تمرین ستاره ۱۵ساله روس با جود تست مثبت