Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

اولین عملیات مشترک جنگنده های روسی و ترکیه در سوریه

اولین عملیات مشترک جنگنده های روسی و ترکیه در سوریه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در حالی که نبرد سنگین بین ارتش سوریه و مخالفان مسلح در پیرامون شهر دیرالزور ادامه دارد، جنگنده های روسیه و ترکیه روز چهارشنبه برای اولین بار در کنار هم مواضع داعش در حومه شهرک الباب را هدف…

آگهی

در حالی که نبرد سنگین بین ارتش سوریه و مخالفان مسلح در پیرامون شهر دیرالزور ادامه دارد، جنگنده های روسیه و ترکیه روز چهارشنبه برای اولین بار در کنار هم مواضع داعش در حومه شهرک الباب را هدف گرفتند.

ژنرال سرگئی رودسکی، سخنگوی وزارت دفاع روسیه با بیان این که در عملیات مشترک هوایی در الباب ۹ جنگنده روسی و ۸ جنگنده ترکیه مشارکت داشتند افزود که این عملیات با موافقت دولت سوریه صورت گرفته است.

الباب شهرکی در ۴۰ کیلومتری شهر حلب و در ۲۰ کیلومتری مرز با ترکیه است.

هدف آنکارا بیرون راندن داعش از الباب است. ماه دسامبر گذشته ترکیه اعلام کرد که ۱۴ سرباز ارتش این کشور در نبرد با داعشی ها در الباب کشته شده اند.

جنگنده های روسی همچنین از نظامیان سوری که درصدد کنترل دوبارۀ منطقه منتهی به فرودگاه دیرالزور و شکستن محاصره این فرودگاه هستند، پشتیبانی هوایی می کنند.

انتقاد آمریکا و غرب از تصفیه سیاسی ترکیه پس از کودتای ۱۵ ژوئیه در این کشور و نیز حمایت آمریکا از نیروهای کُرد سوریه، ترکیه را به روسیه نزدیکتر کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تظاهرات مخالفان اسد در سیزدهمین سالگرد قیام؛ چهار کشور غربی: جنگ در سوریه تمام نشده است

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: یک نظامی ایرانی در حمله هوایی اسرائیل به سوریه کشته شد

دادگاه فرانسه حکم بازداشت بین‌المللی بشار اسد را صادر کرد