حداکثر حقوق مدیران دولتی در ایران ۱۲ میلیون و۶۰۰هزار تومان تعیین شد

حداکثر حقوق مدیران دولتی در ایران ۱۲ میلیون و۶۰۰هزار تومان تعیین شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه ششم توسعه مجلس ایران اعلام کرد براساس تصمیم این کمیسیون، سقف دریافتی مدیران و مقامات دستگاه‌های اجرایی ماهانه ۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، محمد خدابخشی روز چهارشنبه در یک نشست خبری گفت: «در مصوبه مجلس سقف پرداختی به مقامات، مدیران و کارکنان دستگاه‌های اجرایی تعیین شد که این رقم در حال حاضر ۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به صورت ماهانه پیش‌بینی می‌شود. ما همچنین برای جلوگیری از بروز فساد و سلامت اداری کلیه دستگاه‌های اجرایی را ملزم کردیم دریافت اطلاعات از متقاضیان مربوطه‌ و محاسبه کلیه حقوق و عوارض دولتی و نیز اعتراضات وارده صرفاً با استفاده از نرم‌افزار و بدون حضور نیروی انسانی انجام شود.»

افشای فیش‌های حقوقی بخشی از مدیران نهادهای و شرکت‌های خصوصی ایران در ماه‌های گذشته، به بحث داغ موسوم به حقوق‌های نجومی در میان رسانه‌ها و شهروندان این کشور بدل شد. در حالی که دولتمردان و شخصیت‌های سیاسی نزدیک به حسن روحانی تفاوت فاحش میان حقوق مدیران وکارمندان را قانونی و ناشی از مصوبه‌های دولت قبل توصیف می‌کنند، قوه قضائیه و سیاستمداران و رسانه‌های منتقد دولت، خواستار برخورد کیفری با دریافت‌کنندگان «حقوق‌های غیرمتعارف» هستند.

آقای خدابخشی همچنین گفته است: «طبق مصوبه دیگر مجلس در برنامه ششم دولت مکلف شد … بررسی‌های لازم برای نزدیک کردن حقوق شاغلان، بازنشستگان و مستمری‌بگیران برای ایجاد عدالت در پرداخت انجام شود؛ به گونه‌ای که تا پایان برنامه تفاوت حقوق‌ها بیش از ۱۰ درصد نباشد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فهرست پربازدیدترین مقالات ویکی‌پدیا در سال ۲۰۲۳؛ چت جی‌پی‌تی یکه‌تاز شد

عفو بین‌الملل: جمهوری اسلامی از تجاوز به عنوان ابزار سرکوب معترضان «زن، زندگی، آزادی» استفاده کرد

آیا وزیر خارجه عمان در سفر به تهران حامل پیام آمریکا برای ایران بود؟