Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

حداکثر حقوق مدیران دولتی در ایران ۱۲ میلیون و۶۰۰هزار تومان تعیین شد

حداکثر حقوق مدیران دولتی در ایران ۱۲ میلیون و۶۰۰هزار تومان تعیین شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه ششم توسعه مجلس ایران اعلام کرد براساس تصمیم این کمیسیون، سقف دریافتی مدیران و مقامات دستگاه‌های اجرایی ماهانه ۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، محمد خدابخشی روز چهارشنبه در یک نشست خبری گفت: «در مصوبه مجلس سقف پرداختی به مقامات، مدیران و کارکنان دستگاه‌های اجرایی تعیین شد که این رقم در حال حاضر ۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به صورت ماهانه پیش‌بینی می‌شود. ما همچنین برای جلوگیری از بروز فساد و سلامت اداری کلیه دستگاه‌های اجرایی را ملزم کردیم دریافت اطلاعات از متقاضیان مربوطه‌ و محاسبه کلیه حقوق و عوارض دولتی و نیز اعتراضات وارده صرفاً با استفاده از نرم‌افزار و بدون حضور نیروی انسانی انجام شود.»

افشای فیش‌های حقوقی بخشی از مدیران نهادهای و شرکت‌های خصوصی ایران در ماه‌های گذشته، به بحث داغ موسوم به حقوق‌های نجومی در میان رسانه‌ها و شهروندان این کشور بدل شد. در حالی که دولتمردان و شخصیت‌های سیاسی نزدیک به حسن روحانی تفاوت فاحش میان حقوق مدیران وکارمندان را قانونی و ناشی از مصوبه‌های دولت قبل توصیف می‌کنند، قوه قضائیه و سیاستمداران و رسانه‌های منتقد دولت، خواستار برخورد کیفری با دریافت‌کنندگان «حقوق‌های غیرمتعارف» هستند.

آقای خدابخشی همچنین گفته است: «طبق مصوبه دیگر مجلس در برنامه ششم دولت مکلف شد … بررسی‌های لازم برای نزدیک کردن حقوق شاغلان، بازنشستگان و مستمری‌بگیران برای ایجاد عدالت در پرداخت انجام شود؛ به گونه‌ای که تا پایان برنامه تفاوت حقوق‌ها بیش از ۱۰ درصد نباشد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایران برای از سرگیری مذاکرات هسته‌ای با آمریکا اعلام آمادگی کرد

وزارت اطلاعات از دستگیری طراح انفجارهای کرمان و انتقال او به داخل ایران خبر داد

پیام پزشکیان، رئيس جمهوری منتخب ایران به «جهان جدید»: برای گفت‌وگوی سازنده با اروپا آماده‌‌ام