Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نشست جهانی اقتصاد در داووس در سایۀ ریاست جمهوری دونالد ترامپ

نشست جهانی اقتصاد در داووس در سایۀ ریاست جمهوری دونالد ترامپ
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نخستین روز از اجلاس سالانۀ اقتصاد در داووس متاثر از انتخاب دونالد ترامپ بعنوان رئیس جمهوری جدید آمریکا به سیاست ها و برنامه های وی در رابطه با دیگر کشورها و شرایط اقلیمی برگزار…

آگهی

نخستین روز از اجلاس سالانۀ اقتصاد در داووس متاثر از انتخاب دونالد ترامپ بعنوان رئیس جمهوری جدید آمریکا به سیاست ها و برنامه های وی در رابطه با دیگر کشورها و شرایط اقلیمی برگزار شد.

مت دیمون، بازیگر سینما که برای دفاع از برنامه های دسترسی به «آب برای همه» در مجمع سالانۀ اقتصاد در داووس شرکت کرده است، با اشاره به این موضوع خطاب به حاضران گفت: «من نمی دانم او چقدر از وقت خود را به مسائلی مانند توسعه در دنیا و موضوعاتی از این قبیل اختصاص داده است اما فکر می کنم که باید به او فرصت بدهیم تا ببینیم چه می کند. از یک نقطه نظر خاص، فعالیت ما به جریانات سیاسی وابسته نیست و ما کاری را خواهیم کرد که تاکنون انجام داده ایم.»

معاهده های اقتصادی بویژه با چین و موضع گیری دونالد ترامپ در بازنگری این توافق ها از دیگر موضوعات نخستین روز از نشست اقتصادی داووس بود.

آنتونی اسکاراموچی، مشاور ارشد رئیس جمهوری آمریکا در دفاع از برنامه های دونالد ترامپ گفت: « رئیس جمهور ترامپ شاید یکی از آخرین و بزرگترین امیدهای جهانی سازی باشد. او به روی مساله ای متمرکز شده که در داخل ایالات متحده باید درست شود تا بتوانیم بازارهای رو به رشد بیشتری ایجاد کنیم.»

چهل و هفتمین نشست سالانۀ اقتصادی داووس چهار روز ادامه خواهد داشت. سارا چپل، از خبرنگاران یورونیوز در این اجلاس می گوید: « نخستین روز اجلاس جهانی اقتصاد همراه با هیات ها به روی مسائل سیاسی امروز در جهان متمرکز بود. فردا در دومین روز از این اجلاس موضوعات دیگری مطرح خواهد شد و ایزابل کومار، خبرنگار ما میزبان کارگروهی با موضوع چند فرهنگی خواهد بود.»

این نشست روز جمعه و همزمان با مراسم ادای سوگند دونالد ترامپ بعنوان چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا پایان می یابد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سیل و رانش زمین در پی بارش شدید باران در سوئیس

مأموریت دشوار در سوئیس برای فشار بر روسیه؛ آیا رهبران با پیشنهادهای اوکراین همراهی می‌کنند؟

آغاز نشست سوئیس برای صلح اوکراین؛ زلنسکی در غیبت پوتین و دیگران شانس خود را امتحان می‌کند