Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

خانواده جنجالی دونالد ترامپ

خانواده جنجالی دونالد ترامپ
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دونالد ترامپ در سال ۱۹۷۷ برای اولین بار ازدواج کرد.

آگهی

دونالد ترامپ در سال ۱۹۷۷ برای اولین بار ازدواج کرد. ایوانا، همسر اول رییس جمهوری ایالت متحده آمریکا، اهل چکسلواکی سابق، و قهرمان المپیک اسکی بود. ترامپ سه فرزند از ازدواجش با ایوانا ترامپ دارد: دونالد جونیور، ایوانکا و اریک. دونالد و ایوانا در سال ۱۹۹۲، پس از ۱۵ سال زندگی مشترک ازهم جدا شدند.

یکسال بعد، دونالد ترامپ با مارلا میپلز ازدواج کرد. حاصل این ازدواج دختری به اسم تیفانی است که در سال ۱۹۹۳ میلادی بدنیا آمد. دونالد ترامپ در سال ۱۹۹۹ از مارلا جدا شد.
شش سال بعد، در سال ۲۰۰۵ میلادی، دونالد ترامپ با ملانیا کناوس اهل اسلوونی ازدواج کرد و بارون بدنیا آمد. همسر سوم دونالد ترامپ متولد سال ۱۹۷۰ قبلا در اسلوونی ماکن بوده است.

ملانیا ترامپ

ملانیا ترامپ اولین بار ترامپ را در سال ۱۹۹۸میلادی در «کیت کت کلاب» نیویورک ملاقات کرد. رابطه آنها مدت کوتاهی در سال ۲۰۰۰ میلادی زمانیکه ترامپ می خواست برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نامزد شود، قطع شد. ترامپ و ملانیا در سال ۲۰۰۵ میلادی با هم ازدواج کردند.

ملانیا ترامپ، در مقایسه با میشل اوباما از محبوبیت چندانی برخوردار نیست. او طی کارزارهای انتخاباتی همسرش حضور پر رنگی نداشت و نامش به خاطر سرقت ادبی از سخنرانی سال ۲۰۰۸ میشل اوباما، سر زبانها افتاد.

هنوز مشخص نیست که بانوی اول ایالات متحده آمریکا چه نقشی در کنار همسرش خواهد داشت. البته او گفته است که می خواهد مثل ژاکلین کندی، یک بانوی اول «سنتی» باشد. ملانیا ترامپ همچنین وعده کمک به زنان فقیر را داده است و گفته که با آزار و اذیت در فضای مجازی هم مبارزه خواهد کرد.

ملانیا ترامپ در صفحه شخصی اش در شبکه های اجتماعی گفته است که زندگی زناشویی خوبی دارد و رابطه اش با همسرش بر اساس احترام متقابل است. او همچنین در برنامه تلویزیونی اپرا وینفری گفته که سالها زندگی با ترامپ، باعث شده که او احترام بیشتری برای همسرش قائل باشد: «برای زندگی در کنار دونالد ترامپ باید باهوش، زرنگ و مستقل باشید.»

دونالد ترامپ جونیور و اریک

دونالد ترامپ جونیور، فرزند ارشد دونالد ترامپ، در سال ۱۹۷۷ بدنیا آمد. او تاجر است و در سازمان ترامپ مسئولیت اجرایی دارد و قرار است در نیویورک بماند و به همین کار ادامه بدهد. دونالد ترامپ جونیوردر سال ۲۰۰۵ میلادی با ونسا هیدن، مدل، ازدواج کرد.

اریک ترامپ که در سال ۱۹۸۴ بدنیا آمد، با لارا یوانسکا، تهیه کننده شبکه «سی بی اس» ازدواج کرده است. هر دو برادر شکارچی هستند. انتشار عکسهایی از اریک ترامپ با حیوانات مرده، طی سفرش به زیمبابموه خالی از جنجال نبود.

ایوانکا ترامپ

ایوانکا، دختر بزرگ دونالد ترامپ تاجر و مادر سه فرزند است. قرار است بعد از ورود دونالد ترامپ به کاخ سفید، ایوانکا به همراه خانواده اش از نیویورک به محله اعیان نشین و شیک کالوراما (در همسایگی خانواده اوباما) در واشنگتن دی سی، نقل مکان کند.

آگهی

تاکنون هیچ نقش رسمی برای ایوانکا اعلام نشده است، اما همسرش، جرد کوشنر در کاخ سفید سمت ویژه ای خواهد داشت. در این صورت می توان انتظار داشت که وظایف میزبانی از میهمانیها و پشتیبانی از سلایق مد بانوی اول بر عهده ایوانکا ترامپ گذاشته شود. گمان می رود که دختر چهل و پنجمین رییس جمهوری ایالات متحده بیشتر نقش بانوی اول را ایفا کند.

در طول مبارزات انتخاباتی پدرش، ایوانکا از حقوق زنان طرفداری می کرد و خواهان مهدکودک ارزان و دستمزد برابر برای زنان شد که معمولاً چیزهایی است که حزب دموکرات برایش مبارزه می کند.

ایوانکا ترامپ، صاحب خط تولید جواهرات «ایوانکا ترامپ» است و یک شرکت تولید پوشاک و کیف و کفش هم به اسم خودش دارد. او در سال ۲۰۰۹ میلادی با جرد کوشنر، ازدواج کرد.

جرد کوشنر

آگهی

جرد کوشنر، داماد ۳۶ ساله دونالد ترامپ، به عنوان مشاور ارشد کاخ سفید انتخاب شده است. کوشنر مشاور صاحب نفوذ ترامپ در امور خاورمیانه خواهد بود. ترامپ گفته است که دامادش که در خانواده ارتودوکس یهودی بدنیا آمده است، نقش مهمی در صلح میان اسرائیل و فلسطینیان خواهد داشت.

کوشنر که زیرک و کاملا وفادار است می گوید که وقتی افزایش ناگهانی حمایت از ترامپ بین مردم را دید از نظر سیاسی متحول شد و از ترامپ در برابر اتهام نژادپرستی و ضدیت با یهودیان دفاع کرد.

یتیفانی ترامپ

آگهی

تیفانی ترامپ، حاصل ازدواج دوم دونالد ترامپ با مارلا مپلز است. تیفانی در سال ۲۰۱۶ از دانشگاه پنسیلوانیا فارغ التحصیل شد. اولین حضور او در اماکن عمومی، زمانی بود که در کنوانسیون ملی جمهوریخواهان در کلیولند سخنرانی کرد.

تیفانی در طول سخنرانیش ناآشنایی خود با اوضاع را کم اهمیت دانست و گفت: «یکی دو ماه پیش که از دانشگاه فارغ التحصیل شدم اصلا انتظار نداشتم که اینجا باشم و با ملت آمریکا سخن بگویم. در بعضی کلاسها در برابر دانشجویان حرف زده ام، اما هیچوقت ده میلیون شنونده نداشتم.»

بارون ترامپ

آگهی

بارون ترامپ تنها فرزند دونالد و ملانیا ترامپ، ۱۰ سال سن دارد. او با مادرش در پنت هاوس خانوادگی ترامپ در نیویورک زندگی می کند و در یک مدرسه مد درس می خواند.

بارون در تبلیغات انتخاباتی پدرش حضور نداشت. دونالد ترامپ گفته است که بارون و مادرش ملانیا تا پایان سال تحصیلی در نیویورک خواهند ماند و پش از آن به کاخ سفید خواهد رفت. بارون ترامپ، بعد از جان اف کندی جونیور، تنها پسر جان اف و ژاکلین کندی، اولین کسی خواهد بود که قبل از نوجوانی در کاخ سفید زندگی می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فشارها برای کناره‌گیری بایدن از رقابت‌ها؛ پلوسی: شانس دموکرات‌ها در انتخابات مجلس هم به خطر می‌افتد

اتحاد رقبای جمهوری‌خواه در پی سوء قصد نافرجام؛ نیکی هیلی: جمهوری اسلامی در زمان ترامپ ضعیف شد

معاون دونالد ترامپ کیست؟ حامی کشتن سلیمانی، مدافع خروج از برجام و موافق فشار بر تهران