Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مواضع اخیر ترامپ درباره تحریمهای روسیه، برکسیت و ناتو

مواضع اخیر ترامپ درباره تحریمهای روسیه، برکسیت و ناتو
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گزارش تفصیلی به مراسم رسمی تحلیف دونالد ترامپ بعنوان چهل و پنجمین رئیس جمهوری ایالات متحده، چند روز بیشتر باقی نمانده است.

آگهی

گزارش تفصیلی

به مراسم رسمی تحلیف دونالد ترامپ بعنوان چهل و پنجمین رئیس جمهوری ایالات متحده، چند روز بیشتر باقی نمانده است. چشم انداز سیاستهای خارجی او پیش از آغاز ریاست جمهوری چیست و باید منتظر چه بود؟ رئیس جمهور منتخب آمریکا روز یکشنبه با نشریه بریتانیایی تایمز لندن و نشریه آلمانی بیلد مصاحبه کرد و به تشریح مواضع خود در قبال مسائل تحریم روسیه، ناتو، خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا (برکسیت) و موضوع پناهجویان پرداخت.

در این مصاحبه، آقای ترامپ پیشنهاد جدیدی را برای روسیه در مورد پایان تحریم ها علیه این کشور، در ازای کاهش سلاح های هسته ای مطرح کرد. این دو کشور در حال حاضر تنها ۳ هزار کلاهک هسته ای نصب شده بر روی موشک و آماده استفاده دارند.

او همچنین نقدهای خود نسبت به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو را تکرار کرد و گفت: «خیلی وقت پیش گفتم که ناتو مشکلات زیادی دارد و یکی از آنها این است که کارایی ندارد زیرا خیلی وقت پیش تشکیل شده است. مورد دیگر اینکه کشورهای عضو سهمی را که برایشان تعیین شده نمی پردازند.»

رئیس جمهوری منتخب آمریکا با اظهار احترام به آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان از سیاستهای مهاجرت پذیری او بشدت انتقاد کرد و در این مورد اظهار کرد که در آن زمان، آلمان می بایست به جای پذیرفتن این همه پناهجو به فکر ایجاد منطقه پرواز ممنوع در سوریه می بود.

دونالد ترامپ در مصاحبه روز یکشنبه در مورد سیاست مهاجرپذیری صدر اعظم آلمان گفت: « من برای او احترام زیادی قائل هستم و فکر می کنم او رهبر بزرگی است. با این همه معتقدم که اشتباه فاجعه باری مرتکب شد و آن اجازه ورود به تمام این مهاجران غیرقانونی بود. پذیرفتن این همه آدم بدون توجه به اینکه از کجا آمده اند اشتباه است. هیچکس هم واقعا نمی داند آنها از کجا می آیند.»

دونالد ترامپ با اشاره به موفقیت برکسیت، این تصمیم بریتانیا را اولین پله در فرآیند جدا شدن کشورهای دیگر از اتحادیه اروپا خواند. او پیش از این نیز «برکسیت» را از جمله اتفاقاتی می دانست که در آن رای دهندگان در مقابل «سیاست سنتی» ایستاده اند و بر خلاف آن عمل کرده اند.

وی گفت: «فکر می کنم برکسیت در نهایت، اتفاق خوبی خواهد بود. من آن را پیش بینی کرده بودم اما انتقادهایی که به من شد، باورنکردنی بود. همان موقع هم گفتم که این اتفاق به دلیل آن است که مردم از این پس نمی خواهند اشخاص دیگر بیایند و کشورشان را نابود کنند. فکر می کنم بریتانیا با این خروج، کار هوشمندانه ای انجام داد.»

روز بیستم ژانویه، دونالد ترامپ بعنوان چهل و پنجمین رئیس جمهوری ایالات متحده قسم یاد می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کامالا هریس حدنصاب کافی برای نامزدی از سوی نمایندگان حزب دموکرات را کسب کرد

سکوت کامالا هریس درباره نامزدی‌ در انتخابات ریاست‌ جمهوری آمریکا؛ نانسی پلوسی اعلام حمایت کرد

چرا باراک اوباما هنوز از کامالا هریس حمایت نکرده است؟