Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تیراندازی مرگبار در اراک؛ پلیس هویت متهم را اعلام کرد

تیراندازی مرگبار در اراک؛ پلیس هویت متهم را اعلام کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

تیراندازی در شهر اراک در استان مرکزی ایران چهارشنبه ۲۲ دی‌ماه/ ۱۱ژانویه شش کشته برجای گذاشت.

پلیس عباس صحرایی، ۲۶ ساله را به عنوان متهم فراری این پرونده معرفی کرده و خواستار همکاری شهروندان برای بازداشت او شده است.

نخستین تصویر از قاتل شهروندان اراکی منتشر شدhttps://t.co/ncRNefl0w0

— خبرگزاری ایسنا (@isna_farsi) 11 janvier 2017

به گزارش رسانه‌های ایران یک متهم سابقه دار با یک مسلسل کلاشنیکوف به ساکنان دو خانه تیراندازی و شش نفر را کشته و سه نفر دیگر را زخمی کرده است. خانواده یک مامور نیروی انتظامی – که در زمان حادثه در خانه خود بوده- یکی از اهداف این تیراندازی بوده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، فرشید محمدحسینی طاهری دادستان عمومی و انقلاب اراک «انتقام شخصی» را علت این قتل‌ها عنوان کرده و گفته است که مظنون این پرونده، قتل‌ها را با برنامه‌ریزی قبلی و در ساعاتی که فرار آسان‌تر باشدانجام داده است. به گفته دادستان ارک وی «سال گذشته به اتهام ایراد صدمه بدنی عمدی در یک نزاع دستگیر و روانه زندان شده بود.» همین منبع قضایی اعلام کرده که «قاتل روز ۱۲دی‌ماه با تودیع وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی بطور قانونی از زندان آزاد شده بود.»

درباره متهم یا متهمان این حادثه، اطلاعات متفاوتی منتشر شده است؛ رسانه‌های محلی در نخستین دقایق اعلام این خبر با توجه به دو مورد تیراندازی، شمار متهمان را بیش از یک نفر برآورد کرده بودند. با این حال بعدا اعلام شد که این جنایت تنها یک عامل داشته است. همچنین با وجود اعلام بازداشت یک متهم از سوی نیروی انتظامی، دادسرای اراک اعلام کرد که «متهم ۲۶ ساله این تیراندازی متواری است.»

تاکنون دست‌کم دو نفر در ارتباط با این پرونده بازداشت شده اند. یکی از مجروحان این تیراندازی در بیمارستان جان خود را از دست داده است.

تصاویری از تیراندازی مرگبار صبح امروز در اراکhttps://t.co/Kn8zNVOwWk

— خبرگزاری ایسنا (@isna_farsi) 11 janvier 2017

دادستان عمومی و انقلاب اراک درباره انگیزه این قتل‌ها گفت: «براساس تحقیقات نخست، متهم پس از آزادی از سوی خانواده و بستگان به عنوان عامل ایجاد نابسامانی و مشکلات در خانواده مورد سرزنش قرار گرفته و فشار از سوی خانواده مقتول درگیری سال گذشته به خانواده آنها بوده که باید از شهر اراک کوچ کنند که مجموعه این فشار‌ها و بگو مگو‌ها در این بین سبب سکته پدر متهم و در ‌‌نهایت وارد آمدن فشار روحی دو چندان بر روی شخص و در نتیجه حمله مسلحانه به خانواده‌های مرتبط و شاهد در حادثه سال گذشته می‌شود.»

براساس اعلام این مقام قضایی، «متهم صبح امروز ابتدا به سراغ خانواده‌ای می‌رود که در ماجرای سال گذشته به عنوان شاهد با پلیس همکاری کرده و سبب دستگیری وی شده بودند، در آنجا با شلیک گلوله ۴ نفر را به قتل می‌رساند و سپس به سراغ خانواده‌ای می‌رود که در جریان نزاع سال گذشته یک نفر از آن‌ها توسط فرد همراه او کشته شده بود.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چند سیاستمدار اروپایی با هشتگ «نه از طرف من» به پیام تسلیت اتحادیه اروپا برای مرگ رئیسی انتقاد کردند

مجتبی خامنه‌ای و بحران جانشینی؛ جمهوری اسلامی با مرگ ابراهیم رئیسی به چه سمتی خواهد رفت؟

چرا رسانه‌های ایران از ابتدای سانحه برای بالگرد حامل رئیسی این‌ قدر اخبار ضدونقیض منتشر کردند؟