دفاع دولت نروژ از محدودیت های آندرس برویک در زندان: قاتل نوجوانان نروژی دیدگاه هایش را در فضای مجازی منتشر می کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
دفاع دولت نروژ از محدودیت های آندرس برویک در زندان: قاتل نوجوانان نروژی دیدگاه هایش را در فضای مجازی منتشر می کرد

دولت نروژ آندرس برینگ برویک، بمبگذار اسلو و قاتل نوجوانان نروژی را به انتشار دیدگاه هایش در فضای مجازی متهم کرد.

دولت نروژ که پیشتر از سوی دادگاه به دلیل «رفتار غیرانسانی» با برویک در زندان، محکوم شده روز چهارشنبه و در جریان دادخواهی از این محکومیت در دادگاه تجدیدنظر، از اعمال محدودیت هایی در ارتباطات عامل حملات اسلو با بیرون از زندان دفاع کرد.

در پی شکایت این مجرم نئونازی از «شرایط غیرانسانی» خود در زندان و به ویژه جدا بودن وی از دیگران و عدم دسترسی آزادانه به فضای مجازی، دادگاهی در نروژ دولت این کشور را محکوم کرد.

در دومین روز دادگاه این پرونده فردریک سجرستد، دادستان کل در باره آندرس برینگ برویک گفت: «او که مبارزه فعالانه خود را پایان داده حالا برای پروژه ایدئولوژیکش کار می کند و درصدد تشکیل شبکه ای مجازی است.» در پی آن دادستان نامه برویک را قرائت کرد: «من عزیزان شما را برای رسیدن به هدفی انتخاب کردم که خودم وسیله انجام آن بودم.»

آندرس برویک ۳۷ ساله در ۲۲ ژوئیه سال ۲۰۱۱ با بمبگذاری در بیرون یک ساختمان دولتی در اسلو و در پی آن یورش مسلحانه به اردوی جوانان حزب کارگر در جزیره اوتایا در مجموع ۷۷ تن را کشت. بیشتر قربانیان نوجوان بودند.

برویک به تحمل حداکثر ۲۱ سال زندان محکوم شده است. در پایان این محکومیت، در صورتی که تشخیص داده شود که او همچنان برای جامعه خطرناک است، حکم زندان تمدید خواهد شد.