فیلم «لالا لند» جوایز گلدن گلوب ۲۰۱۷ را درو کرد

فیلم «لالا لند» جوایز گلدن گلوب ۲۰۱۷ را درو کرد
نگارش از Euronews

در مراسم اعطای جوایز سینمایی و تلویزیونی گلدن گلوب امسال، «لالا لند» ساخته «دیمین شزل» با کسب هفت جایزه، رکود بیشترین جوایز این رویداد سینمایی را به نام خود ثبت کرد؛ جایزه بهترین فیلم کمدی و موزیکال،

در مراسم اعطای جوایز سینمایی و تلویزیونی گلدن گلوب امسال، «لالا لند» ساخته «دیمین شزل» با کسب هفت جایزه، رکود بیشترین جوایز این رویداد سینمایی را به نام خود ثبت کرد؛ جایزه بهترین فیلم کمدی و موزیکال، بهترین کارگردانی و بهترین موسیقی از آن جمله اند.

لالا لند داستان دختری بازیگر را به تصویر می کشد که در سودای موفقیت و ستاره شدن است. او در میانه راه با یک نوازنده پیانو آشنا می شود که به دنبال نشان دادن معنای حقیقی هنر است. ادامه داستان به رابطه عاشقانه و چالش آلود این دو می پردازد.

فیلم «مهتاب» به کارگردانی «بری جنکینز» هم جایزه بهترین فیلم درام را به خود اختصاص داد. مهتاب پیشتر از سوی حلقه منتقدان سن فرانسیسکو بعنوان بهترین فیلم و بهترین کارگردانی انتخاب شده بود.
این فیلم روایتگر مصیبت های جوانی سیاه پوست با ویژگی ها و تمایلات شخصی خود است که در جستجوی جایگاهش در جهان با فشارهای مختلفی دست و پنجه نرم می کند.

در بخش فیلم های خارجی زبان، فیلم Elle یا «او» به کارگردانی پل ورهوفن از فرانسه با کنار زدن رقبای خود از جمله فیلم فروشنده از ایران، جایزه این بخش را از آن خود کرد. این فیلم داستان زنی تاجر را روایت می کند که در خانه خود توسط فردی ناشناس مورد تجاوز قرار می گیرد و در پی آن زندگی اش دستخوش تحول می شود.

دیگر برندگان جوایز گلدن گلوب عبارتند از: – کیسی افلک، بهترین بازیگر مرد نقش درام برای بازی در فیلم منچسترِ کنار دریا – ایزابل هوپر، بهترین بازیگر زن نقش درام برای بازی در فیلم او – رایان گاسلینگ، بهترین بازیگر مرد موزیکال یا کمدی برای بازی در فیلم لالا لند – اما استون، بهترین بازیگر زن فیلم موزیکال یا کمدی برای بازی در فیلم لالا لند – آرون تیلور جانسن، بهترین بازیگر مرد مکمل برای نقش آفرینی در فیلم حیوانات شبانه – ویولا دیویس، بهترین بازیگر زن مکمل برای ایفای نقش در فیلم حصارها

جایزه بهترین انیمیشن بلند هم به «زوتوپیا» رسید.

مطالب مرتبط