فرماندهان ارتش، ژاندارمری و پلیس ساحل عاج برکنار شدند

فرماندهان ارتش، ژاندارمری و پلیس ساحل عاج برکنار شدند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آلاسان واتارا، رئیس جمهوری ساحل عاج در پی شورش های اخیر تعدادی از نظامیان در این کشور، فرماندهان کل ژاندارمری، ارتش و پلیس را از کار برکنار کرد.

آگهی

آلاسان واتارا، رئیس جمهوری ساحل عاج در پی شورش های اخیر تعدادی از نظامیان در این کشور، فرماندهان کل ژاندارمری، ارتش و پلیس را از کار برکنار کرد. در بیانیه ای که از سوی دفتر ریاست جمهوری در این باره منتشر شده، در مورد علت برکناری این افراد اشارۀ دقیقی نشده است.

رئیس دفتر ریاست جمهوری ساحل عاج در این بیانیه تنها تاکید کرده است آلاسان واتارا، رئیس جمهوری این کشور از سومایلا باکایوتا، جرویس کوآکو و بردو امبیا، فرماندهان این نیروهای نظامی برای خدمات شان تشکر می کند.

این شورش ها که توسط تعدادی از نظامیان ناراضی نسبت به دستمزدهایشان آغاز شده است بمدت دو روز شهرهایی مانند بوآکه، دومین شهر بزرگ ساحل عاج را غرق در ناآرامی کرده بود.

همزمان با برکناری فرماندهان نظامی ساحل عاج، دانیل کابلان دانکن، نخست وزیر این کشور و اعضای کابینۀ وی روز دوشنبه و یکماه پس از پیروزی احزاب مخالف در انتخابات سراسری، از سمت خود استعفا کردند. نخست وزیر سابق این کشور پس از دیدار با رئیس جمهوری ساحل عاج به خبرنگاران گفت: « کارهای زیادی توسط این دولت انجام شده اما کارهای زیادی هم هست که باید انجام شوند. هدف نهایی همانطور که می دانید این است که بتوانیم آرزوی بزرگ رئیس جمهوری در مورد تبدیل ساحل عاج به یک کشور در حال توسعه تا سال ۲۰۲۰ را تحقق ببخشیم.»

منابع دولتی ساحل عاج تاکید کرده اند که استعفای نخست وزیر و کابینۀ این کشور ارتباطی با شورش تعدادی از نظامیان و برکناری فرماندهان نظامی این کشور ندارد. رئیس جمهوری ساحل عاج همچنین قول داده است خواسته های نظامیان معترض مبنی بر افزایش دستمزد و دسترسی به مسکن را بررسی کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

۹ سال پس از خشونت‌های مرگبار ساحل‌عاج؛ نامزد معترض به نتایج انتخابات تبرئه شد

بحران سیاسی در پرو؛ در پی یورش پلیس به خانه رئیس‌ جمهور شش وزیر استعفا کردند

کاکائو گرانتر از مس شد؛ علت رکوردشکنی قیمت‌ها و تاثیر آن بر بازار شکلات چیست؟