Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کرنر: انتقام تاتنهام در دربی لندن و سومین دبل متوالی دله آلی

کرنر: انتقام تاتنهام در دربی لندن و سومین دبل متوالی دله آلی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سال جدید برای چلسی با شروع خوبی همراه نبود.

آگهی

سال جدید برای چلسی با شروع خوبی همراه نبود. وایت هارت لِین (ورزشگاه اختصاصی تاتنهام در حومه شمالی لندن) روز چهارشنبه میزبان یکی از مهمترین دربی های لندن بود؛ جایی که تاتنهام و چلسی، دو بخت اصلی قهرمانی در لیگ جزیره با هم روبرو شدند. نگاهی بیندازیم به آنچه در این مسابقه روی داده است.

ناکامی چلسی در رکورد شکنی

تاتنهام که فصل پیش بازی ۲ بر ۰ برده مقابل چلسی را با تساوی ۲ بر ۲ عوض کرده و از کسب عنوان قهرمانی لیگ جزیره بازمانده بود، این بار قصد انتقام داشت. سفید پوشان در این دربی خانگی باز هم دو بار دروازه حریف را باز کردند اما دیگر این بار اجازه جبران به حریف ندادند. با این نتیجه، گرچه شاگردان آنتونیو کونته از کسب چهاردهمین پیروزی متوالی و عبور از رکورد تاریخی آرسنال باز ماندند اما همچنان صدرنشینی را حفظ کرند. در مقابل شاگردان پوچتینو با این پیروزی شیرین، خود را بیش از پیش به صدر جدول نزدیک کردند. کسب دوازدهمین پیروزی و قرار گرفتن در رده سوم جدول، ماحصل ارائه یک بازی فوق العاده و درخشش ستاره ای چون دله آلی بود که این روزها دبل کردن در هر مسابقه برایش به عادت تبدیل شده است.

کنفرانس خبری پس از مسابقه

کیفیت بازی ارائه شده در این دیدار نکته ای بود که از سوی هر دو سرمربی در کنفرانس خبری مورد تاکید قرار گرفت. مائوریسیو پوچتینو، سرمربی تاتنهام ضمن خوشحالی از کسب این پیروزی گفت: «مهمترین چیز این است که ما کیفیت بالایی از خود نشان دادیم و بسیار جنگنده ظاهر شدیم. شاید مشکل فصل قبل ما این بود که در رقابت با حریفان باید از شیوه ای بهتر استفاده می کردیم. کیفیت بالا آن چیزی است که امروز به نمایش گذاشتیم، بازی و گاهی هم رنج و زحمت فراوان. ما مقابل تیم بسیار خوبی مثل چلسی بازی کردیم.»

آنتونیو کونته سرمربی چلسی نیز به رغم باخت، اینگونه به تمجید از تیم اش پرداخت: «این باخت به کلی با باخت های ما در ماه سپتامبر مقابل لیورپول و آرسنال متفاوت است زیرا در آنزمان تیم ما هنوز شکل واقعی به خود نگرفته بود. اما امروز نشان دادیم که یک تیم واقعی و بسیارمستحکم هستیم. این مسئله بسیار مهم است.»

بالاترین و پایین ترین

هر مسابقه قهرمانان و ناکامان خود را دارد. ببینیم گزینه های بخش بالاترین و پایین ترین هفته کدام ها هستند؟

- دله آلی با دبل در دربی، گزینه نخست بخش بالاترین است. هافبک جوان تاتنهام و تیم ملی انگلیس، ستاره دربی لندن بود. او همانند سه بازی اخیر بازهم برای تیم اش دبل کرد.

- مائوریسیو پوچتینو سرمربی تاتنهام دیگر گزینه این بخش است. او در این فصل سیستم دفاعی تیم اش را به کلی متحول کرده، به گونه ای که تاتنهام تاکنون کمترین گل ( ۱۴ گل) را در بین دیگر تیم ها دریافت کرده است.

-تنها گزینه بخش پایین ترین هفته تیم چلسی است. این تیم با قبول نخستین شکست پس از ۲۴ سپتامبر نتوانست از رکورد ۱۳ پیروزی متوالی آرسنال در سال ۲۰۰۲ عبور کند.

پیش بینی نتایج

پس از تعطیلات کریسمس و سال جدید میلادی، مسابقات در لیگ های اروپایی به روال عادی خود باز می گردد. ما نتیجه برخی از دیدارهای پایان این هفته را پیش بینی کردیم. شما هم می توانید بر روی شبکه های اجتماعی از طریق #TheCornerScores hashtag دیدگاه های خود را به اشتراک بگذارید.

- در انگلیس، منچستر یونایتد ۱ به ۳ در خانه نتیجه را مقابل لیورپول واگذار می کند.

- در اسپانیا، دیدار سویا و رئال مادرید با نتیجه تساوی ۲ بر ۲ به پایان می رسد.

- در فرانسه، موناکو در دیداری خارج از خانه ۲ بر ۰ المپیک مارسی را شکست می دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سرمایه‌دار ایرانی و همسر بریتانیایی‌اش سهام خود را در باشگاه نیوکاسل می‌فروشند

منچستری‌ها بدون سرالکس، روز خوش ندارند؛ چرا یونایتد نتیجه نمی‌گیرد؟

وین رونی: در دوران جوانی آنقدر الکل می‌نوشیدم که بی‌هوش می‌شدم