ادامه تحقیق پلیس آمریکا در مورد حادثه تیراندازی در فرودگاه فلوریدا

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ادامه تحقیق پلیس آمریکا در مورد حادثه تیراندازی در فرودگاه فلوریدا

تحقیق پلیس آمریکا در مورد حادثه تیراندازی در فرودگاه فورت لودردل ایالت فلوریدا و استبان سانتیاگو، فرد مظنون به انجام این تیراندازی ادامه دارد.

مقامات ایالت فلوریدا استبان سانتیاگو را ۲۶ ساله و اهل ایالت آلاسکای آمریکا معرفی کرده اند. برادر فرد مظنون به تیراندازی روز شنبه می گوید استبان سانتیاگو اخیرا تحت روان درمانی بوده است.

استبان سانتیاگو عضو گارد ملی آمریکا بوده و در عراق نیز خدمت کرده است. او سال گذشته به دلیل عملکرد نامطلوب خود از گارد ملی آمریکا اخراج شد.

ریک اسکات، فرماندار ایالت فلوریدا می گوید: «روز دشواری برای ایالتمان بود. به وضوح اقدامی ابلهانه و شیطانی رخ داد. به گفته ماموران اجرای قانون پنج نفر جانشان را از دست دادند. همچنان افرادی هستند که بین مرگ و زندگی به سر می برند. آنچه برای من اهمیت دارد این است که ما هرگز چنین مسائلی را در ایالت مان تحمل نخواهیم کرد. تمام توانمان را برای پاسخگویی مسئول این حادثه، هر کسی که باشد، به کار خواهیم گرفت.»

فرماندار ایالت فلوریدا همچنین از تماس خود با باراک اوباما، رئیس جمهوری و همچنین دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب آمریکا در مورد این حادثه خبر داد.

شمار مجروحان حادثه تیراندازی روز شنبه در قسمت تحویل بار فرودگاه فورت لودردل هشت نفر اعلام شده است.

انتظار می رود فرد مظنون به انجام این تیراندازی روز دوشنبه در دادگاه حاضر شود.