استبان سانتیاگو، عامل تیراندازی در فرودگاه فلوریدا تحت درمان روانی بوده است

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
استبان سانتیاگو، عامل تیراندازی در فرودگاه فلوریدا تحت درمان روانی بوده است

آمریکا همچنان در شوک حادثه تیراندازی در فرودگاه بین المللی «فورت لودردیل» در فلوریدا است.

در جریان تیراندازی مردی به سوی مسافران در این فرودگاه در بخش تحويل چمدان ها، ۵ نفر کشته و ۸ نفر زخمی شدند.

مهاجم، استبان سانتیاگو، یک سرباز پیشین ارتش آمریکاست که پیش از این در عراق خدمت کرده است.

او که اکنون در بازداشت است، در روز حادثه با هواپیمایی از کانادا وارد فلوریدا شده و سپس اسلحه اش را از داخل چمدانش درآورده و بسوی مردم شلیک کرده است. وی مجوز حمل سلاح داشته است.

بنا بر تحقیقات، هیچ نشانه ای از وجود انگیزه تروریستی برای این حمله وجود ندارد و در این پرونده بیشتر، موضوع سلامت روان مطرح است.

مهاجم ۲۶ ساله پیش از این به دلیل ناراحتی روانی تحت درمان بوده است. او در نوامبر سال گذشته نیز به پلیس فدرال آمریکا موسوم به «اف بی آی» گفته بود که صدایی در سرش از او می خواهد که به داعش بپیوندد.

ریک اسکات، فرماندار فلوریدا ضمن ابراز همدردی با مجروحان و همچنین خانواده کشته شدگان این حادثه اعلام کرد که گزارش این تیراندازی را به اطلاع دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب آمریکا و معاون او رسانده است.

او گفت: «آنها به من اطمینان دادند که تمام امکاناتشان را به کار خواهند برد تا ما بتوانیم در صورت نیاز از تمام منابع دولت فدرال استفاده کنیم.»

در پی این تیراندازی، فرودگاه بین المللی «فورت لودردیل» بسته شد.

این دومین حادثه تیراندازی مرگبار در ایالت فلوریدا طی شش ماه گذشته است. پیش از این در ماه ژوئن در جریان تیراندازی فردی بسوی حاضران در یک باشگاه همجنسگرایان در اورلاندو، ۴۹ نفر کشته شدند.