Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

حزب اعتماد ملی درخواست استعفای کروبی را رد کرد

حزب اعتماد ملی درخواست استعفای کروبی را رد کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

حزب اعتماد ملی با درخواست استعفای مهدی کروبی از سمت دبیر کلی این حزب مخالفت کرد.

به گفته اسماعیل گرامی مقدم، سخنگوی حزب اعتماد ملی اعضا شورای مرکزی این حزب در نشست روز جمعه هفدهم دی ماه به اتفاق آرا استغفای کروبی را رد کرده و بار دیگر او را برای دبیر کلی انتخاب کردند.

آنها همچنین در پایان نشست خود خواستار رفع حصر کروبی شدند. مهدی کروبی به دلیل اعتراض به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ۸۸ همزمان با میرحسین موسوی و همسرش زهرا رهنورد از سال ۸۹ تاکنون در حصر خانگی به سر می‌برد.

قائم مقام حزب اعتماد ملی: موضوع استعفای آقای کروبی مورد بحث و گفتگو قرار گرفت و پس از استماع مباحث این استعفا بدون حتی یک رای موافق رد شد. https://t.co/KbRbMqJO9Y

— روزنامه ایران (@IranNewspaper) 6 janvier 2017

کروبی پیش از این استعفای قائم مقام حزب اعتماد ملی، رسول منتجب نیا را پذیرفته بود. دلیل استعفای منتجب نیا اختلافات داخلی با سایر اعضای شورای مرکزی و به ویژه با سخنگوی این حزب بر سر نامزد احتمالی اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری آتی بوده است. در حالی که اعضای شورای مرکزی حزب اعتماد ملی به تصمیم به تعامل با «شورای عالی سیاست گذاری اصلاح‌طلبان» گرفته بود، منتجب نیا با این تصمیم مخالفت کرد.

مهدی کروبی، دبیر کل حزب اعتماد ملی و یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ که از سال ۸۹ به همراه میرحسین موسوی و زهرا رهنورد در حصر خانگی بسر می‌برد، طی نامه‌ای از سمت خود در حزب اعتماد ملی استعفا کرد. در هفته‌های اخیر گزارش‌هایی در مورد اختلافات میان قائم مقام و شورای مرکزی حزب اعتماد ملی منتشر شده بود.

آقای مهدی کروبی در نامه‌ای که روز دوشنبه ششم دی ماه منتشر شد از اعضای حزب خواسته بود بدون دخالت عواطف و احساسات درخواست استعفایش را قبول و دبیر کل جدید حزب را انتخاب کنند. او در مورد دلیل استعفا گفته بود در شرایط حصر خانگی «که زمان پایان آن نامعلوم است» امکان پیگیری مسائل حزب را ندارد.

#مهدی_کروبی در نامه ای به اعضای شورای مرکزی #حزب_اعتماد_ملی، از دبیرکلی این حزب #استعفا داد pic.twitter.com/o5ABc7Kib2

— روزنامه شهروند (@shahrvand_paper) 26 décembre 2016

حسین کروبی، فرزند دبیر کل حزب اعتماد ملی روز دوشنبه ۶ دی خبر درخواست استعفای پدرش را منتشر کرده و از قول پدرش گفته بود که او این تصمیم را برای «حفظ انسجام» میان اصلاح‌طلبان گرفته است.

حزب اعتماد ملی که یکی از احزاب اصلاح‌طلب در جمهوری اسلامی است، توسط مهدی کروبی در سال ۱۳۸۴ تأسیس شد. مهدی کروبی پس از شکست در انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۴، از دبیرکلی مجمع روحانیون مبارز کناره‌گیری و حزب اعتماد ملی را تاسیس کرد. مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان و سید کامل تقوی نژاد، رییس سازمان امور مالیاتی کشور از اعضای این حزب در دولت حسن روحانی هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خودکشی همزمان دو خواهر نوجوان در تهران

ایران برای از سرگیری مذاکرات هسته‌ای با آمریکا اعلام آمادگی کرد

وزارت اطلاعات از دستگیری طراح انفجارهای کرمان و انتقال او به داخل ایران خبر داد