Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

خبرهایی عجیب و غریب از گوشه و کنار دنیا

خبرهایی عجیب و غریب از گوشه و کنار دنیا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

چگونه مردی در فرانسه با چنگ و دندان خودرویش را تقدیم دزد نکرد و او را به دام انداخت نام این مرد از جان گذشته اسامه اوکیلی از منطقه اویونا در فرانسه است.

آگهی

چگونه مردی در فرانسه با چنگ و دندان خودرویش را تقدیم دزد نکرد و او را به دام انداخت

نام این مرد از جان گذشته اسامه اوکیلی از منطقه اویونا در فرانسه است. اسامه وقتی دید دزد خودروی او را می برد به یک آن و ناخودآگاه خود را به روی خودرو انداخت و به مسافت ۵ کیلومتر در حالی که سارق با سرعت ۱۳۰ کیلومتر در اتوبان می راند نهراسید و با سماجت بر سقف خودرو ماند.

voiture 5 kmاو توانست در صحنه ای که بی شباهت به فیلم های جیمز باند نبود با دست دیگرش و با استفاده از موبایلش با پلیس تماس بگیرد. دزد در نهاست توسط پلیس دستگیر شد.

فولکس واگن از ولو در سوئد جلو زد

برای اولین بار در نیم قرن اخیر در سوئد بیشترین آمار فروش از آن شرکت خودروسازی ولو نیست.

افتخار بالاترین فروش خودرو در سوئد هم اکنون از آن مدل فولکس واگن گلف است که بسیاری را شگفت زده کرده است. شرکت خودروسازی فولکس واگن بخاطر دستکاری در میزان آلایندگی خودروهای تولیدی خود در سال ۲۰۱۵ میلادی متحمل زیان و خسارت شدید شد.

مرد آلمانی بیدار شد و درش را دیوارکشی شده یافت

مردی در شهر کوچک مینهاوز در نزدیکی شهر فرانکفورت آلمان وقتی بیدار شد و خواست که از خانه خود بیرون رود دید که درش را شب هنگام و بی صدا آجر گرفته و دیوار کشیده اند. او توانست دیوار را خراب کند و دنبال کار و زندگی خود برود.

پلیس این حادثه را به کنایه به دیوارکشی آلمان شرقی در ماه اوت سال ۱۹۶۱ میلادی تشبیه کرد، زمانی که آلمان شرقی بیصدا در مرز با آلمان غربی آنوقت دیوارکشی را آغاز کرد، دیواری که به دیوار برلین مشهور شد.

via GIPHY

نه پلیس و نه هیچکس دیگر نمی داند هدف از بستن و دیوارکشی درب خانه این مرد آلمانی چه بوده است. آیا یک شوخی و تفریح بوده است یا انتقام از این مرد!

فردی؛ بزرگترین سگ دنیا

فردی، سگی است که عنوان بزرگترین سگ دنیا را در کتاب رکوردهای جهانی گینس به نام خود ثبت کرد. فردی چهار سال دارد و صاحبش کلر استونمن از اسکس بریتانیاست. وزن فردی ۹۲ کیلوگرم و طول آن ۲،۲۸ متر است. غذای مورد علاقه اش مرغ و بادام زمینی است و هنرش نابود کردن مبل. او تاکنون ۲۳ مبل را از بین برده است.

فردی خواهری نیز بنام فلور دارد که خانم استونمن سالانه برای هر دو ۱۰ هزار پوند هزینه می کند. او می گوید که «فرزندی ندارم و آنها مثل فرزندان من هستند». تختخواب و جای خواب فردی در کنار صاحبش در تختخواب بزرگ اوست.

بنیاد خیریه مجاری مانع هدر رفتن هشت تن غذا شد

یک بنیاد خیریه در مجارستان مانع هدر رفتن ۸ تن غذای مازاد و مانده مردم شد. این بنیاد به نام «غذا و نه بمب ها، Food not Bombs» در سال گذشته میلادی توانست ۷۸۰۰ کیلوگرم غذا و مواد خوراکی مازاد مردم را به ۱۰ هزار و ۴۰۰ وعده غذای گرم تبدل کند و به نیازمندان برساند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویدیو؛ سورتمه بازی هاسکی‌ها در سواحل شنی آفریقای جنوبی

ویدئو؛ مبارزه با کووید۱۹ در ونزوئلا از طریق شرکت در آیین معنوی

یادبود جیمزباندها در موزهٔ مادام توسو