Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نبرد موصل؛ پیشروی ارتش عراق و افزایش تعداد آوارگان

نبرد موصل؛ پیشروی ارتش عراق و افزایش تعداد آوارگان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نبرد موصل به شدت ادامه دارد.

آگهی

نبرد موصل به شدت ادامه دارد. نیروهای دولتی عراق توانسته اند در بخش هایی از شهر موصل و حومه پیشروی کنند. همزمان بر تعداد غیر نظامیانی که از این منطقه می گریزند افزوده شده است. در ویدئویی که سایت اعماق (سایت تبلیغاتی داعش) منتشر کرده است نیروهای این گروه در موصل در حال جنگ دیده می شوند.

ارتش عراق از پنج شنبه گذشته (۲۹ دسامبر) دومین فاز حمله به نیروهای داعش در بخش شرقی موصل را آغاز کرده است. نیروهای دولتی گفته اند که ۶۰ درصد شرق موصل را در کنترل دارند.

یک زن که از حومه موصل گریخته می گوید: «ما از محله سومر گریخته ایم. حملات هوایی و خمپاره ای در منطقه وجود داشت. ما به سختی توانستیم فرار کنیم. ما از شوال عبور کردیم و خودمان را به اینجا رساندیم.»

سالم یک دیگر از کسانی که از موصل گریخته می گوید: «مردم از دست گلوله باران داعش فرار می کنند. آنها خانه ها را هدف قرار می دهند، خودورها را می سوزانند و به مردم گرسنگی می دهند. هیچ نوع مواد غذایی وجود ندارد. آنها ریش شما را چک می کنند. همه اینها کار داعش است.»

از آغاز عملیات آزاد سازی موصل توسط نیروهای دولتی، بیش از ۱۲۵ هزار غیر نظامی از موصل و حومه گریخته اند از سوی دیگر هر روز بر تعداد غیر نظامیانی که از موصل و حومه می گریزند، افزوده می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یگان ویژه عراقی با داعشی ها در شرق موصل کوچه به کوچه می جنگند

طوفان شن موصل عراق را در بر گرفت

کامیون‌های حامل کمک‌های انسانی به غیرنظامیان فلسطینی از گذرگاه کرم‌شالوم وارد غزه می‌شوند