Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

علی مطهری: عامل شنود دفتر من اخراج شد؛ فیلتر توئیتر می‌تواند برداشته شود

علی مطهری: عامل شنود دفتر من اخراج شد؛ فیلتر توئیتر می‌تواند برداشته شود
Copyright 
نگارش از Soroush Jafari
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

نایب رییس مجلس ایران در مورد پرونده شنود در دفتر خود که در سال ۱۳۹۲ جنجال‌ساز شده بود گفت: «وزارت اطلاعات اعلام کرد که این پرونده مربوط به دولت قبل بوده و عامل آن اخراج شده است.» در سال ۱۳۹۲ علی مطهری فاش کرد که در دفتر کارش وسایل شنود کار گذاشته شده بود.

به گزارش خبرگزاری ایرنا علی مطهری روز شنبه یازدهم دی ماه در پاسخ به سئوالی درباره پرونده اقدام به شنود از دفتر شخصی وی در دولت قبل گفت: «وزارت اطلاعات در مورد این پرونده اعلام کرد که این کار مربوط به این وزارتخانه در دولت گذشته بوده و کسی که عامل این مساله بود اخراج شد و من دیگر نیازی به پیگیری بیشتر ندیدم.»

علی مطهری خبر داد: برکناری دو مسوول در ماجرای شنود: کارگذاری دستگاه شنود در دفتر کار اینجانب همان‌طور که حدس م… http://t.co/ghL5WHreJw

— IranNews (@roozaneh) December 15, 2013

علی مطهری تیر ماه سال ۱۳۹۲ از کار گذاشته شدن دستگاه‌های شنود و فیلمبرداری در دفتر کار خود خبر داد و گفته بود این اقدام از سوی وزارت اطلاعات صورت گرفته است. ساعاتی پس از انتشار این خبر سایت علی مطهری از دسترس خارج شد. مدتی بعد مطهری اعلام کرد که دو مقام ارشد وزارت اطلاعات در رابطه با پرونده شنود برکنار شده‌اند، اما کیهان نوشت که برکناری این دو نفر از قبل برنامه ریزی شده بود و ربطی به پرونده شنود نداشت.

آقای مطهری در بخش دیگری از سخنان خود هم گفت فیلتر توئیتر و فیسبوک می‌تواند برداشته شود و فیلتر این شبکه‌های اجتماعی امری موقت و مربوط به‌‌ همان زمانی است که فیلتر شده‌اند. وی گفته است: «فیلتر این شبکه‌ها پس از ناآرامی‌های سال ۸۸ اتفاق افتاد، برداشت من این است که چنین تصمیمی برای‌‌ همان دوره است و دیگر مشکلی بابت استفاده از این شبکه‌ها وجود ندارد.»

این نماینده مجلس افزود: «این فیلتر می‌تواند برای همه مردم برداشته شود. کارگروه تعیین مصادیق جرایم رایانه‌ای متولی این کار است و باید بررسی مجددی در این موضوع داشته باشد.»

معاون دادستان کل کشور: #توئیتر به هیچ وجه رفع فیلتر نمی‌شود pic.twitter.com/RfoilYikBH

— روزنامه شهروند (@shahrvand_paper) October 3, 2016

سخنان علی مطهری در باره رفع فیلتر از برخی شبکه‌های اجتماعی در حالی است که روز ۱۲ مهر ماه عبدالصمد خرم آبادی، معاون قضایی دادستان کل کشور گفته بود که توئیتر به هیچ وجه رفع فیلتر نمی‌شود. خرم‌آبادی گفته بود: «حتی اگر اعضای کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه هم به لحاظ اکثریتی که دولت در این کارگروه دارد به رفع فیلتر شبکه اجتماعی توئیتر رای بدهد، این شبکه علاوه بر دستور کارگروه با دستور مقام قضایی هم فیلتر شده و به همین خاطر تصمیم کارگروه منجر به رفع فیلتر توئیتر نخواهد شد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایران در حال گسترش ظرفیت غنی سازی خود در واکنش به قطعنامه شورای حکام است

نگاهی به ۶ «سرباز نظام»؛ دوئل اصول‌گرایانه قالیباف و جلیلی یا اصلاح‌طلبی پزشکیان؟

شش نامزد مورد تائید نظام برای انتخابات ریاست جمهوری؛ لاریجانی و احمدی‌نژاد بار دیگر رد صلاحیت شدند