آغاز فاز دوم عملیات آزادسازی موصل توسط نیروهای عراقی

آغاز فاز دوم عملیات آزادسازی موصل توسط نیروهای عراقی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نیروهای عراقی روز پنجشنبه فاز دوم عملیات آزادسازی موصل و بیرون راندن داعش از دومین شهر بزرگ عراق را آغاز کردند.

آگهی

نیروهای عراقی روز پنجشنبه فاز دوم عملیات آزادسازی موصل و بیرون راندن داعش از دومین شهر بزرگ عراق را آغاز کردند. آنها در این روز توانستند با حمله ای جدید، بیش از گذشته در مناطق شرقی موصل نفوذ کنند.

همزمان با ورود نیروهای ویژه به مناطق شرقی موصل، بر شمار غیرنظامیانی که از این فرصت برای فرار و رهایی از سیطره داعش استفاده می کردند افزوده شد.

یونس، یکی از آوارگان می گوید: «ما زندگی بسیار سختی داشتیم. غیرنظامیان توسط داعش هدف قرار می گرفتند. دیگر چیزی در موصل وجود نداشت. نه بنزین و گازوئیل و نه غذایی برای خوردن.»

خالد صبری، از دیگر ساکنان موصل می گوید: «سه خانه در محله ما با خمپاره نابود شدند. یکی از فرزندان من زخمی شد. ما خانه و خودرویمان را رها کردیم و تنها چیزی که برایمان باقی مانده، لباس هایمان است.»

از ماه اکتبر تا کنون، با شدت گرفتن درگیری ها در این منطقه بیش از ۱۲۰ هزار نفر از غیرنظامیان مجبور به فرار شده اند و همچنان بر شمار آوارگان اضافه می شود.

افزایش شمار آوارگان موصل باعث شده است که کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل یک بار دیگر درباره کمبود کمکها هشدار دهد و خواهان افزایش حمایتهای بین المللی شود. بنا بر گزارش سازمان ملل، این نهاد برای کمک به آوارگان با کمبود پنجاه درصدی منابع مالی مواجه است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جشن عروسی که مجلس عزا شد؛ تصاویر لحظات آغازین آتش‌سوزی مرگبار در عراق

عروسی‌ای که مجلس عزا و جهنم شد؛ خانواده قربانیان آتش‌سوزی در عراق پاسخگویی می‌خواهند

حادثه در عروسی، باز هم در عراق؛ ۵۰ نفر در پی خوردن غذای فاسد، مسموم شدند