Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نخست وزیر ژاپن برای دیدار از پرل هاربر به هاوایی سفر کرد

نخست وزیر ژاپن برای دیدار از پرل هاربر به هاوایی سفر کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن که به آمریکا سفر کرده است همزمان با هفتادوپنجمین سالگرد حمله به پرل هاربر، در چندین بنای یادبود در هاوایی حاضر شد و به قربانیان این بمباران و همچنین درگذشتگان ژاپنی ساکن در آ

آگهی

شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن که به آمریکا سفر کرده است همزمان با هفتادوپنجمین سالگرد حمله به پرل هاربر، در چندین بنای یادبود در هاوایی حاضر شد و به قربانیان این بمباران و همچنین درگذشتگان ژاپنی ساکن در آمریکا ادای احترام کرد.

نخست وزیر ژاپن قرار است روز سه شنبه در بندر پرل هاربر و محل بمباران پایگاه نیروی دریایی آمریکا در سال ۱۹۴۱ توسط نیروهای ژاپنی حاضر شود. نخست وزیر ژاپن در بندر پرل هاربر از سوی باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا مورد استقبال قرار خواهد گرفت.

این دو از ناو هواپیمابر «یواس اس آریزونا» که توسط کامیکازه های ژاپنی بمباران شد و ۱۱۷۷ ملوان و تفنگدار آمریکایی در آنجا جان باختند، بازدید خواهند کرد.

شینزو آبه قرار نیست به خاطر حمله به پرل هاربر عذرخواهی کند و این سفر را پاسخی به سفر سال گذشتۀ باراک اوباما به هیروشیما عنوان کرده است. رئیس جمهوری آمریکا نیز در سفر خود به هیروشیما از بمباران اتمی این شهر و ناکازاکی عذرخواهی نکرده بود.

دو وزیر کابینۀ ژاپن از جمله وزیر دفاع این کشور نخست وزیر ژاپن را در این سفر همکاری می کنند.

رئیس دولت ژاپن همچنین در گورستان ماکیکی در هانولولو حاضر شد و با تعدادی از شهروندان ژاپنی ساکن در هاوایی دیدار کرد. این گورستان محل دفن ۲۸۹ شهروند ژاپنی است که در قرن هجدهم در هاوایی ساکن شدند و هیچ بازمانده ای ندارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله به پایگاه پرل هاربر توسط ارتش ژاپن سرنوشت جنگ جهانی دوم را تغییر داد

پسر جو بایدن در پرونده خرید غیرقانونی اسلحه مجرم شناخته شد

ترامپی که رمز بمب اتمی در اختیار داشت از مجوز حمل سلاح محروم می‌شود