در خبرها آمده بود...

در خبرها آمده بود...
نگارش از Euronews

هر جمعه، خبرنگاران زبانهای مختلف یورونیوز، سوژه هایی را از گوشه و کنار جهان برای شما انتخاب می کنند که معمولا در سرخط خبرهای رسانه های بین المللی منعکس نشده اند.

هر جمعه، خبرنگاران زبانهای مختلف یورونیوز، سوژه هایی را از گوشه و کنار جهان برای شما انتخاب می کنند که معمولا در سرخط خبرهای رسانه های بین المللی منعکس نشده اند.

نوای کریسمس با آوای بزها

یک گروه کر سوئدی در کنسرتی با اهداف خیرخواهانه، اجرای متفاوتی را به نمایش گذاشتند. آنها در این برنامه که در ۱۸ دسامبر برگزار شد، در اجرایشان از صدای بزها استفاده کردند.

آنها در جریان این کنسرت طنزآمیز، پیامی را نیز در اشاره به اهمیت پرورش بز برای مبارزه با فقر در سراسر جهان منتشر کردند. به گفته اعضای این گروه در مناطق فقیرنشین جهان، بزها کمک بزرگی برای توانمندسازی زنان محسوب می شوند. زنان با فروش شیر بز در بازارهای محلی می توانند مایحتاج لازم برای خانه و فرزندانشان را تهیه کنند.


تفکر جانبی

گروهی از طراحان و معماران در شهر مسکو سعی کردند به کمک خلاقیت، نمای جدیدی از درخت کریسمس را به نمایش بگذارند. آنها با نصب افقی یک درخت کریسمس به ارتفاع ۳۰ متر، آرایش جدیدی را در فضای شهری بوجود آوردند.


اجرایی زیبا از یک دختر دانش آموز خجالتی

دختری دانش آموز در ایرلند شمالی که با مشکلات زیادی در یادگیری آواز مواجه بود، با اجرای زیبایی از ترانه لئونارد کوهن، همه را شگفت زده کرد.

این دختر ۱۰ ساله که به اوتیسم مبتلاست، با اجرایی زیبا در جریان اجرای کر در مدرسه، اشک را از چشمان بسیاری از حاضران جاری کرد.


بابانوئلی بر بلندای آسمان خراش

یک بابانوئل در اقدامی شگفت انگیز در شهر برلین آلمان به جای پایین آمدن از دودکش، از یک آسمان خراش پایین آمد تا هدایای کودکان را میان آنها پخش کند.

او از بالای برج Kollhoff و به کمک نردبانی قدیمی حدود صد متر پایین آمد و سپس به سالن کافه ای در طبقه ۲۴ این ساختمان رفت. کودکان حاضر در این سالن، با دیدن بابانوئل بسیار شگفت زده شدند.


زشت ترین درخت کریسمس جهان

نصب یک درخت کریسمس در مرکز شهر رم شکایت ساکنان این شهر را به همراه داشت. اگرچه مسئولان این شهر سعی کردند با نصب چراغ و دیگر زینتی ها، ظاهر بهتری به آن بدهند اما این درخت همچنان به عنوان زشت ترین درخت جهان شناخته می شود.


گواهینامه خلبانی بابانوئل برای پرواز در میان ابرها تمدید شد

بابانوئل با موفقیت توانست یک بار دیگر آزمایش های لازم را پشت سر بگذارد و گواهینامه خلبانی اش را برای پرواز در میان ابرها و رساندن هدایا به کودکان، تمدید کند. البته در این آزمایش ها به او تذکر داده شد که قند خونش بالاست و باید مواظب باشد.

این موضوع فیلمی تبلیغاتی است که به سفارش اداره حمل و نقل کانادا به مناسبت جشن های کریسمس ساخته شده است.

در این فیلم بابانوئل گواهینامه جدیدش را از مارک گارنو، فضانورد کانادایی و وزیر حمل و نقل این کشور دریافت کرد.

مطالب مرتبط