جنگزدگان شرق حلب: گروهای مسلح کمکهای بشردوستانه را برای خود برمی داشتند

جنگزدگان شرق حلب: گروهای مسلح کمکهای بشردوستانه را برای خود برمی داشتند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ساکنان شرق شهر حلب که سالها در رنج و مشقت زیسته اند پس از آنکه گروهای مسلح از مواضع خود بیرون رانده شدند فرصت یافته اند تا اسباب و مایحتاج اولیه غذایی موجود در پایگاه های این گروه ها را تصاحب…

آگهی

ساکنان شرق شهر حلب که سالها در رنج و مشقت زیسته اند پس از آنکه گروهای مسلح از مواضع خود بیرون رانده شدند فرصت یافته اند تا اسباب و مایحتاج اولیه غذایی موجود در پایگاه های این گروه ها را تصاحب کنند.

یکی از محلاتی که گروه اسلامگرای افراطی جیش الاسلام مجبور به ترک آن شد الکلاسه است.

حنان سالم، از ساکنان این محله در شرق حلب می گوید که مخالفان مسلح مقدار زیادی از کمک های بشردوستانه را برای خود برمی داشتند و بخش کمی از کمک ها به خانواده ها می رسید.

حنان اضافه می کند:«همه چیز را از ما دریغ کردند. شیر موجود نبود، چیزی برای پختن و گوشت و لیمویی نبود. ما را از همه چیز محروم کردند.»

عامر سلیم هم گفت:«همه این چیزها را اینجا و آنجا نگه داشتند. حتی اجازه نداند که تکه ای از قرصی نان به ما برسد. از گرسنگی می مردیم و شب های بسیاری را با شکم گرسنه سر کردیم.»

جنگزدگان شرق حلب از چهار سال شرایط دشوار زندگی و کمبود و قیمت سرسام آور مواد غذایی شکوه می کنند و می گویند قیمت یک کیلوگرم شکر به ۱۶ دلار رسیده بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رسانه سپاه از کشته شدن دو پاسدار در حمله اسرائیل در سوریه خبر داد

در پی حمله موشکی اسرائیل به سوریه، فعالیت فرودگاه دمشق بار دیگر متوقف شد

رای دیوان لاهه در پرونده شکایت علیه سوریه؛ معنی حکم موقت برای دولت دمشق و قربانیان شکنجه چیست؟