Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

همزمان با تغییر اسکناس یکصد بولیواری مرز ونزوئلا با کلمبیا بسته شد

همزمان با تغییر اسکناس یکصد بولیواری مرز ونزوئلا با کلمبیا بسته شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دولت ونزوئلا همزمان با تغییر و جایگزینی باارزش ترین اسکناس ۱۰۰ بولیواری با سکه، مرزهای خود خصوصا مرز با کلمبیا را بسته است تا تبهکاران و قاچاقچیان در مناطق مرزی فرصت تبدیل اسکناس ها به سکه را نداشته…

آگهی

دولت ونزوئلا همزمان با تغییر و جایگزینی باارزش ترین اسکناس ۱۰۰ بولیواری با سکه، مرزهای خود خصوصا مرز با کلمبیا را بسته است تا تبهکاران و قاچاقچیان در مناطق مرزی فرصت تبدیل اسکناس ها به سکه را نداشته باشند.

نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا می گوید «میلیاردها اسکناس یکصد بولیواری در دست مافیای بین المللی است که از کلمبیا رهبری می شود» که هدفش بی ثبات کردن اقتصاد ونزوئلا است.

هزاران نفر از مردم ونزوئلا مایحتاج اساسی خود را وقتی که مرزها بسته نیستند از فروشگاه های کلمبیا واقع در مناطق مرزی این کشور تهیه می کنند.

دولت ونزوئلا می گوید بحران های این کشور بخشی از توطئه آمریکا و غرب برای تضعیف «جمهوری بولیواری ونزوئلا» و سرنگونی حزب حاکم سوسیالیست است.

نستور روِرول، وزیر کشور و دادگستری ونزوئلا، آمریکا را مسبب رکود اقتصادی در کشورش خواند.

وی گفت:«دولت آمریکا از طریق سازمان های غیردولتی کودتای مالی را ترتیب داده است تا نفس کشور ما را ببرد و با جنگ اقتصادی باعث ناآرامی عمومی در بین مردم ما شود.»

دولت ونزوئلا برای تعویض اسکناس های ۱۰۰ بولیواری که معادل ۲ سنت ارزش دارد، ۷۲ ساعت تعیین کرده است، مدت زمانی که یکی از ساکنان کاراکاس، پایتخت، می گوید بسیار کم است.

این شهروند ونزوئلا گفت:«دیوانگی است که می خواهند این اسکناس را که در عمل ۸۰ درصد اسکناس مورد استفاده در کشور است را یک شبه عوض کنند.»

یکی دیگر از ساکنان پایتخت گفت:«منطقی نیست. این کار باید آرام آرام انجام می شد. علاوه بر این سکه جدید ارزش پول را کم می کند و ما مردم عادی ونزوئلا هستیم که تاوان می پردازیم.»

بی ثباتی سیاسی، کاهش بهای نفت، رکود اقتصادی و تورم فزایندۀ ۱۸۰ درصدی، زندگی و تهیه مایحتاج اولیه و روزمره را برای بسیاری از مردم ونزوئلا دشوار کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«انقلابی‌های گرسنه» در انتخابات ونزوئلا؛ مسبب تحریم‌های آمریکاست یا سیاست‌های چاوز و مادورو؟

مادورو با طرح مذاکره مستقیم ونزوئلا و آمریکا موافقت کرد

ونزوئلا و ترکیه بر سر استخراج و بهره برداری از معادن طلا توافقنامه امضا کردند