اختلاف دولت و سپاه پاسداران بر سر قرارداد ساخت کشتی با کره جنوبی

اختلاف دولت و سپاه پاسداران بر سر قرارداد ساخت کشتی با کره جنوبی
نگارش از Soroush Jafari
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

معاون اول رئیس جمهور ایران در واکنش به انتقادها از واگذاری قرارداد ساخت ۱۰ کشتی به شرکت هیوندای کره جنوبی گفت که این قرارداد در سال ۲۰۰۸ میلادی بسته شده و ۲۵ درصد مبلغ قرارداد هم پرداخت شده بود.

روز یکشنبه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که اولین قرارداد سفارش ساخت ۱۰ کشتی را با شرکت هیوندای کره جنوبی امضا کرده است. اعلام این خبر با اعتراض سپاه پاسداران مواجه شد و یک مقام ارشد این نهاد نظامی خواستار لغو آن شده و گفته بود این قرارداد نقض دستور رهبر ایران از لحاظ پیشبرد «اقتصاد مقاومتی» است.

به گزارش خبرگزاری ایرنا اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری روز دوشنبه ۲۲ آذر ماه در نشست مدیران قرارگاه خاتم‌الانبیاء سپاه پاسداران گفت: «قرارداد با کره جنوبی مربوط به سال ۲۰۰۸ است و چیز تازه‌ای نیست.»

جهانگیری افزود: «۲۵ درصد مبلغ قرارداد قبلا پرداخت شده بود [اما] به دلیل تحریم‌ها امکان پرداخت قسط‌ های بعدی این قرارداد وجود نداشت و شرکت کره‌ای کار را متوقف کرده و از ایران در دادگاهی شکایت کرده بود… [اما] طرف کره‌ای پس از برجام پذیرفته که قرارداد پیشین را با ۲۵ درصد کمتر اجرا کند.»

معاون اول روحانی گفت که دولت و ستاد اجرایی اقتصاد مقاومتی همواره بر این موضوع اصرار دارند که در قرارداد با شرکت‌های خارجی از ظرفیت‌های داخلی به طور کامل استفاده شود و پیوست فناوری نیز لحاظ گردد.

ایران از کره ۱۰ فروند کشتی می خرد https://t.co/cYQYR2PAeBpic.twitter.com/vNDc8CQxpS

— خبرگزاری اقتصادایران (@IranEcoNews) December 3, 2016

روز یکشنبه ۲۱ آذر عبادالله عبداللهی، فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء در یک نشست خبری گفته بود: «رئیس‌جمهور باید قرارداد ساخت ۱۰ فروند کشتی با کشور کره‌ جنوبی را لغو کند و اگر این کار صورت نگیرد، دیگر نمی‌توان به شعارها و حرف‌ها اعتماد کرد.» عبداللهی افزوده بود:«اینکه امروز با وجود توان داخلی و لزوم فعال‌سازی ظرفیت‌ها برای رفع مشکل بیکاری می‌توانیم در داخل کشور اقدام به ساخت کشتی کنیم بسیار جای تعجب است که نهادها و سازمان‌هایی اقدام به امضای چنین قراردادهایی می‌کنند.»

فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء با اعلام آمادگی برای ساخت این کشتی‌ها گفته بود: «ما حاضریم با ایجاد کنسرسیومی از شرکت‌های داخلی چون صدرا و ایزائیکو با ٨۵ درصد فاینانس و ١۵ درصد سهم آقایان، این قرارداد را برای ساخت ١٠ فروند کشتی در داخل کشور اجرا کنیم.»

از سوی دیگر روزنامه کیهان نیز درسر مقاله این روزنامه، این قرارداد را «توطئه جدید و وطن فروشی» خواند و نوشت: «زنگ خطر وقتی به صدا در می‌آید که با وجود میلیونها جوان تحصیل‌کرده یا جویای کار، دولت همه ظرفیت‌های داخلی را به دشمنان قسم خورده ایران پیشکش می‌کند! حتی ظرفیت‌هایی که ایران در آن سرآمد و زبانزد است! از آشپزی برای قطار‌های مسافر‌بری که به اتریشی‌ها واگذار شد تا طراحی معماری اسلامی آزاد راه تهران- شمال که به ایتالیایی‌ها واگذار شد! این همه در حالی‌است که کشور ما در عرصه‌های مختلف فنی و مهندسی، سال‌هاست با بزرگترین رقبای جهانی هم‌آورد شده و دانش خود را به کشورهای جهان صادر می‌کند.»


اکبر ترکان گفته بود زور دولت به قرارگاه خاتم‌الانبیا نمی‌رسد

در واکنش به این انتقادها علی اکبر غنجی، مشاور مديرعامل كشتیرانی ايران گفته است: «این قراداد در سال ۲۰۰۸ میلادی منعقد شده است… در حال‌ حاضر هيچ پولی برای ساخت اين كشتی‌ها در اختيار اين شرکت كشتی‌ساز قرار نگرفته است. پول سوخته زنده‌شده و علاوه‌ بر‌ آن، كره‌ای‌ها از شكايت خود عليه ايران، گذشته‌اند.»

قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا، بازوی اقتصادی سپاه پاسداران و پیمانکار اصلی بسیاری از پروژه‌های کلان اقتصادی و صنعتی دولت ایران است. سال گذشته اکبر ترکان، مشاور ارشد رئیس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفته بود این قرارگاه «زورش زیاد است و دولت حریف بدقولی و پیمان‌شکنی‌های آن در اجرای پروژه‌ها نمی‌شود.» ترکان همچنین گفته بود بزرگترین پروژه عمرانی در این مناطق به دلیل اهمال و بدقولی قرارگاه خاتم‌الانبیا همچنان بلاتکلیف مانده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پهپادهای ایرانی چگونه مسیر انتقال نفت به اروپا را تهدید می‌کنند؟

پلیس ایران دور جدید سخت‌گیری‌ها برای حجاب اجباری را آغاز کرد

ایران یک کشتی «مرتبط با اسرائیل» را در نزدیکی تنگه هرمز توقیف کرد