عملیات «تجسس و پاکسازی» نیروهای هوادار دولت لیبی در سرت ادامه دارد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
عملیات «تجسس و پاکسازی» نیروهای هوادار دولت لیبی در سرت ادامه دارد

نیروهای هوادار دولت لیبی می گویند به دنبال بازپس گیری شهر سرت از داعش موفق به کشف اجساد بیش از ۲۶۰ نفر از اعضای این گروه در خیابانها و ساختمان های شهر شده اند.

نیروهای هوادار دولت لیبی در حالی از ادامه عملیات «تجسس و پاکسازی» در این شهر سخن می گویند که روز دوشنبه گذشته از «پیروزی» خود بر جنگجویان گروه داعش در این شهر خبر داده بودند.

گروه داعش در ماه ژوئن سال ۲۰۱۵ (خرداد ۱۳۹۴ شمسی) و به دنبال ضعف حکومت مرکزی لیبی موفق به در اختیار گرفتن کنترل شهر سرت شده بود.

بازپس گیری این شهر از سوی نیروهای هوادار دولت در حالی صورت گرفت که لیبی همچنان محل گذار پناهجویانی است که قصد دارند خود را به اروپا برسانند. تمرکز بر روی عملیات بازپس گیری سرت موجب شده است نیروهای دولتی توان کافی برای مبارزه با قاچاقچیان انسان را نداشته باشند و به همین دلیل کسب و کار قاچاقچیان رونق یابد.

یکی از پناهجویان می گوید: «دریافته ایم که وسیله ای برای کسب و کار آنها شده ایم و آنها می خواهند از طریق ما درآمد کسب کنند.»

گزارش والری گوریا، خبرنگار یورونیوز در مورد وضعیت پناهجویان در لیبی را می توانید جمعه شب (نهم دسامبر برابر با ۱۹ آذر) در برنامه کندوکاو تماشا کنید.