نمایندگان بریتانیا با جدول زمانی دولت برای خروج از اتحادیه اروپا موافقت کردند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
نمایندگان بریتانیا با جدول زمانی دولت برای خروج از اتحادیه اروپا موافقت کردند

نمایندگان پارلمان بریتانیا روز چهارشنبه با طرح و جدول زمانی دولت این کشور برای خروج از اتحادیه اروپا موافقت کردند.

بریتانیا، اتحادیه اروپا را در عمل و بطور رسمی برای همیشه در سال ۲۰۱۹ میلادی ترک خواهد کرد.

در طول دو سالی که تا آن زمان باقی است دولت بریتانیا جزئیات، امتیازات و هزینه خروج از اتحادیه اروپا را با این اتحادیه به مذاکره خواهد نشست.

کیئر استارمر، از حزب کارگر، حزب مخالف دولت در پارلمان گفت: «ماه هاست که حزب کارگر نخست وزیر و دولت را برای اعلام برنامه خروج از اتحادیه تحت فشار قرار داده است…دولت امروز با احساس امکان شکست موافقت کرد. متمم های دقایق پایانی راوی داستان دولت است و بر هیچ کس پوشیده نیست.»

دیوید دیویس، وزیر خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا اما گفت:«ما باید راه خود برای خروج از اتحادیه را از بین منافع بسیار زیادی که یکی مهمتر از دیگری است، انتخاب کنیم تا مردم ما نفع ببرند…برای این کار دولت در طول مذاکره با اتحادیه باید از انعطاف برخوردار باشد.»

همزمان دادگاه عالی بریتانیا در حال بررسی درخواست استیناف دولت است. دادگاه پیش تر کلید خوردن ماده ۵۰ معاهده لیسبون را که پیش نیاز و اولین قدم برای خروج از اتحادیه اروپاست، منوط به موافقت پارلمان بریتانیا کرده بود.

در رفراندوم موسوم به برکیست در ژوئن امسال ۵۱.۹ درصد بریتانیایی ها رای به خروج و ۴۸.۱ درصد آنها رای به ماندن در اتحادیه اروپا دادند.