شکست قهرمان المپیک و جهان در دومین روز از تورنمنت جودوی توکیو

شکست قهرمان المپیک و جهان در دومین روز از تورنمنت جودوی توکیو
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

حذف تینا ترستنیاک، قهرمان المپیک و جهان شگفتی روز دوم تورنمنت جودی ژاپن بود.

آگهی

حذف تینا ترستنیاک، قهرمان المپیک و جهان شگفتی روز دوم تورنمنت جودی ژاپن بود. در فینال چهار وزن دیگر این مسابقات بازهم ورزشکاران کشور میزبان بیشترین مدال را کسب کردند.

- در وزن منهای ۶۳ کیلوگرم زنان، مدال طلا به کاترین اونتروُتساخر از کشور اتریش تعلق گرفت. این جودوکار بیست و چهار ساله که مدال نقره گرند اسلم ابوظبی در سال جاری و نیز طلای مسابقات باکو در سال ۲۰۱۵ را در کارنامه دارد در فینال، میهو مینه ای از کشور میزبان را با امتیازهای یوکو و ایپون از پیش رو برداشت و بر سکوی نخست ایستاد.

خبرنگار یورونیوز پس از دیدار نهایی از اونتروُتساخر قهرمان این وزن پرسید: «آیا پس از حذف تینا ترستنیاک، نفر اول المپیک در مرحله یک چهارم نهایی، برای پیروزی در فینال تحت فشار بوده است؟

اونتروُتساخر: «من برای غلبه بر یک جودوکای ژاپنی در توکیو بسیار انگیزه داشتم. از نظر بدنی و روحی در فرم بسیار خوبی به سر می بردم و خودم را برای فینال کاملا آماده کرده بودم. در نهایت همه چیز به خوبی پیش رفت و خوشبختانه صاحب مدال طلا شدم.»

جودوکار اتریشی همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص دشواری مبارزه با حریف ژاپنی در توکیو پس از راهیابی به فینال گفت: « به هر حال مبارزه با یک ژاپنی در توکیو چالش برانگیز است. آنها هواداران را همراه خود دارند. اما من هم تعدادی از علاقمندان اتریشی را در سالن داشتم که به خوبی مرا حمایت کردند. کسب پیروزی و شنیدن صدای تشویق ها در این شرایط برایم فوق العاده بود. لحظه ای خوبی را داشتم و منتظر تکرار آن در سالهای آینده هستم.»

- در وزن منهای ۷۰ کیلوگرم زنان، مدال طلا و نقره به ورزشکاران کشور میزبان تعلق گرفت.

ساکی نیزوئه دارنده مدال طلای مسابقات قهرمانی جوانان آسیا در سال ۲۰۱۵ و نیز نفر نخست رقابت های جام لایبنتس اتریش در سال جاری چیزورو آرایی هموطنش را که سال ۲۰۱۳ در همین تورنمنت به مدال طلا رسیده بود، با امتیاز ایپون شکست داد و صاحب گردن آویز طلا شد.

- در فینال وزن منهای ۸۱ کیلوگرم مردان تاکانوری ناگاسه جودوکار ژاپنی و مدافع عنوان قهرمانی جهان موفق شد دومینیک ریسل حریف آلمانی خود را شکست دهد و به مدال طلا برسد.

تاکانوری ناگاسه که سال گذشته در رقابت های مسترز مراکش صاحب مدال طلا شد و امسال نیز بر سکوی نخست گرند اسلم باکو ایستاد با فن اوسایکومی ( نگه داشتن حریف بر روی تشک به مدت بیست ثانیه) حریف آلمانی را ضربه فنی کرد و به امتیاز ایپون دست یافت.

- دیدار نهایی وزن منهای ۷۳ کیلوگرم مردان نیز یک فینال تمام ژاپنی بود. سوئیچی هاشیموتو، دارنده مدال طلای رقابت های مسترز سال ۲۰۱۶ و نفر اول رقابت های قهرمانی آسیا در سال جاری بدون آنکه امتیازی کسب کند به دلیل دو اخطاری که تاکشی دویی حریفش دریافت کرد در نهایت پیروز دیدار نهایی این وزن شد و مدال طلا را بر گردن آویخت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

صعود به نیمه‌نهایی با عبور از سامورایی‌ها؛ ایران در بازی بعدی به مصاف قطری‌های میزبان می‌رود

نگرانی مربی و دروازه‌بان تیم ملی ایران از فرصت کم ریکاوری برای بازی مقابل ژاپن

صعود ایمن حسین به صدر جدول گلزنان جام ملت‌های آسیا؛ سامورایی‌ها پشت سر عراقی‌ها صعود کردند