مجارستان؛ اعتراض به حکم سنگین ۱۰ سال زندان برای یک مرد سوریه ای

مجارستان؛ اعتراض به حکم سنگین ۱۰ سال زندان برای یک مرد سوریه ای
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

صدها نفر روز شنبه در بوداپست پایتخت مجارستان در اعتراض به حکم ۱۰ سال زندان صادره شده برای یک مرد سوری ساکن قبرس که جریان اعتراض پناهجویان در مرز مجارستان دستگیر شده بود، راهپیمایی…

آگهی

صدها نفر روز شنبه در بوداپست پایتخت مجارستان در اعتراض به حکم ۱۰ سال زندان صادره شده برای یک مرد سوری ساکن قبرس که جریان اعتراض پناهجویان در مرز مجارستان دستگیر شده بود، راهپیمایی کردند. گفته شده است که این مرد سوری خانواده پناهجویش را برای عبور از مرز صربستان به مجارستان همراهی می کرده است.

دیوید ویریس از شرکت کنندگان در این اعتراض می گوید: «مشکل این حکم این است که آنها قبلا مدعی بودند پناهجویان مجرم هستند و حالا سعی می کنند که سندی ارائه کنند که بر اساس آن پناهجویان مجرم محسوب شوند. پناهجویان مجرم نیستند آنها تنها انسانهای مستاصلی هستند که از جنگ گریخته اند.»

حکم سنگین صادر شده برای این مرد سوری بر اساس قانون ضد تروریسم صادر شده و وی بدلیل «اقدام تروریستی» به ده سال زندان محکوم شده است.

احمد حامد شهروند سوری ۴۰ ساله مقیم قبرس، سال گذشته در مرز مجارستان با بلند گوی دستی برای پناهجویان سخن گفته بود و با پلیس درگیر شده بود. دادگاه او را از رهبران اعتراض پناهجویانی دانسته است که خواستار باز شدن مرزها به روی پناهجویان شده است.

آندریا هاجاگوس خبرنگار یورونیوز از بوداپست گزارش می دهد: «حکمی که برای مرد سوری صادر شده هنوز نهایی نیست، وکیل و دادستان خواستار تجدید نظر شده اند، بنابراین این حکم بار دیگر در دادگاه تجدید نظر بررسی خواهد شد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حزب حاکم مجارستان از دولت خواست با پیوستن اوکراین به اتحادیه اروپا مخالفت کند

۶ کشور عضو اتحادیه اروپا برای مقابله با سیل ورود مهاجران غیرقانونی به توافق رسیدند

نگرانی‌ها در مجارستان از طرح جدید دولت؛ فشار بر سازمان‌های غیردولتی و رسانه‌های مستقل بیشتر می‌شود؟