Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

تحریم های بیشتر کره جنوبی و ژاپن علیه کره شمالی

تحریم های بیشتر کره جنوبی و ژاپن علیه کره شمالی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ژاپن و کره جنوبی تحریم های یکجانبه بیشتری علیه کره شمالی وضع خواهند کرد.

آگهی

ژاپن و کره جنوبی تحریم های یکجانبه بیشتری علیه کره شمالی وضع خواهند کرد.

بر اساس اعلام دولت ژاپن این کشور ورود افرادی که به کره شمالی سفر کرده اند را به خاک خود بیش از پیش محدود می کند. همچنین مجازات های جدیدی علیه کشتی هایی که وارد بنادر کره شمالی می شوند اعمال خواهد شد.

شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن در اینباره گفت: «در نظر داریم پس از هماهنگی با ایالات متحده و سایر کشورهای مربوط برای حل مشکلات متعددی که وجود دارد مانند مسائل هسته ای، موشک ها و ربایش مخالفان، مجازات های بیشتری را اعمال کنیم. ما از نزدیک چگونگی رفتار کره شمالی در مواجهه با تحریم های جدید سازمان ملل را دنبال می کنیم.»

کره جنوبی نیز اعلام کرد که تعدادی از مقامات بلند پایه کره شمالی از جمله دو مشاور نزدیک رهبر این کشور را در لیست سیاه قرار می دهد و مجازات های جدیدی علیه آنها در نظر می گیرد.

یکی از مقامات دولت کره جنوبی می گوید: «ما تعداد افراد و نهادهای مشمپل تحریم را افزایش می دهیم و ۳۵ نهاد و ۳۶ فرد جدید را که در توسعه سلاح های کشتار جمعی در کره شمالی و تامین ارز خارجی این کشور نقش داشته اند به فهرست اضافه خواهیم کرد.»

شورای امنیت سازمان ملل متحد روز چهارشنبه در پاسخ به آزمایش هسته ای و گسترش برنامه های موشکی کره شمالی تحریم های جدیدی را علیه این کشور تصویب کرد. بر این اساس صادرات زغال سنگ کره شمالی به چین به نصف کاهش پیدا خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

به نمایش درآمدن عکس بزرگ رهبر کره شمالی در کنار تصاویر پدر و پدربزرگش برای اولین بار

حمله ایران به اسرائیل چشم رهبر کره‌شمالی را باز کرد؛ برآورد کیم از توان موشکی خود و قدرت پدافندی غرب

ایران سفر هیات کره شمالی به تهران برای همکاری نظامی را تکذیب کرد