تحریم های بیشتر کره جنوبی و ژاپن علیه کره شمالی

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
تحریم های بیشتر کره جنوبی و ژاپن علیه کره شمالی

ژاپن و کره جنوبی تحریم های یکجانبه بیشتری علیه کره شمالی وضع خواهند کرد.

بر اساس اعلام دولت ژاپن این کشور ورود افرادی که به کره شمالی سفر کرده اند را به خاک خود بیش از پیش محدود می کند. همچنین مجازات های جدیدی علیه کشتی هایی که وارد بنادر کره شمالی می شوند اعمال خواهد شد.

شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن در اینباره گفت: «در نظر داریم پس از هماهنگی با ایالات متحده و سایر کشورهای مربوط برای حل مشکلات متعددی که وجود دارد مانند مسائل هسته ای، موشک ها و ربایش مخالفان، مجازات های بیشتری را اعمال کنیم. ما از نزدیک چگونگی رفتار کره شمالی در مواجهه با تحریم های جدید سازمان ملل را دنبال می کنیم.»

کره جنوبی نیز اعلام کرد که تعدادی از مقامات بلند پایه کره شمالی از جمله دو مشاور نزدیک رهبر این کشور را در لیست سیاه قرار می دهد و مجازات های جدیدی علیه آنها در نظر می گیرد.

یکی از مقامات دولت کره جنوبی می گوید: «ما تعداد افراد و نهادهای مشمپل تحریم را افزایش می دهیم و ۳۵ نهاد و ۳۶ فرد جدید را که در توسعه سلاح های کشتار جمعی در کره شمالی و تامین ارز خارجی این کشور نقش داشته اند به فهرست اضافه خواهیم کرد.»

شورای امنیت سازمان ملل متحد روز چهارشنبه در پاسخ به آزمایش هسته ای و گسترش برنامه های موشکی کره شمالی تحریم های جدیدی را علیه این کشور تصویب کرد. بر این اساس صادرات زغال سنگ کره شمالی به چین به نصف کاهش پیدا خواهد کرد.