اندوه فوتبالدوستان برزیلی؛ کارشناسان بدنبال راز سقوط مرگبار هواپیما در کلمبیا

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
اندوه فوتبالدوستان برزیلی؛ کارشناسان بدنبال راز سقوط مرگبار هواپیما در کلمبیا

کارشناسان برزیلی برای بررسی حادثه سقوط مرگبار یک فروند هواپیمای مسافربری حامل بازیکنان یک تیم فوتبال باشگاهی خود در کلمبیا وارد این کشور شدند.

اکثر مسافران هواپیما اعضای تیم فوتبال «چاپه کوئنزه» برزیل و نماینده این کشور در رقابت های مسابقات قهرمانی آمریکای جنوبی بودند.

جولیو گلینترنیک بیتلی، سفیر برزیل در کلمبیا با بیان این که حس و حال حساس خانواده های قربانیان در شرایط فعلی قابل فهم و درک است گفت که دولتش برای این که خانواده ها متحمل استرس و ناراحتی های بیشتر نشوند، تصمیم گرفته است تا از انتقال آنها به کلمبیا خودداری کند.

در سانحه سقوط که دوشنبه شب روی داد تمامی سرنشینان این هواپیمای مسافربری که از بولیوی برخاسته بود، به جز شش نفر جان باختند. این شش نفر عبارتند از سه بازیکن فوتبال، یک خبرنگار و دو خدمه هواپیما.

به گفته علی دایی، یکی از جان باختگان این سانحه هوایی «فیلیپه ماچادو» در ایران حضور داشته و فصل پیش در تیم صبا بازی می کرده است.

هنوز معلوم نیست آیا خطای انسانی و خلبانان دلیل سقوط و برخورد این هواپیما به ارتفاعات در نزدیکی شهر «مدجین» کلمبیا بوده است و یا نقص فنی.

بررسی جعبه سیاه و مکالمات خلبانان راز این سقوط مرگبار را که هوادران تیم «چاپه کوئنزه» را در اندوه و ماتم فرو برده است آشکار خواهد ساخت.