کمک به زنان آسیب دیده در ماداگاسکار

کمک به زنان آسیب دیده در ماداگاسکار
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یک مرکز مددکاری به نوجوانان و کودکان آسیب دیده اجتماعی در ۱۵ کیلومتری آنتاناناریوو، پایتخت ماداگاسکار به نوجوانانی که اغلب آنها دختر هستند، نحوه دوخت و تهیه دستمال های بهداشتی قابل شستشویی را که مخصوص

آگهی

یک مرکز مددکاری به نوجوانان و کودکان آسیب دیده اجتماعی در ۱۵ کیلومتری آنتاناناریوو، پایتخت ماداگاسکار به نوجوانانی که اغلب آنها دختر هستند، نحوه دوخت و تهیه دستمال های بهداشتی قابل شستشویی را که مخصوص دوران عادت ماهانه زنان است، آموزش می دهد.

مسئولان این مرکز می گویند، تعداد نوجوانانی که در این مرکز از آنها نگهداری می شود، حدود ۱۵۰ نفر است و اغلب به نوعی مورد آزار جنسی قرار گرفته و رها شده اند.

این دستمالهای بهداشتی قابل شستشو که در بسته هایی قرار دارند، جایگزین دستمالهایی قدیمی می شود که توسط زنان در مناطق محروم و فقیر مورد استفاده قرار می گیرد و عامل بیماریهای بسیاری است.

این طرح توسط یک دختر ۲۵ ساله به نام ایریانا پیشنهاد شده است. او در نظر دارد با پیشرفت این پروژه طی دو سال آینده یک کارخانه کوچک تاسیس کند. او می گوید که هزینه این دستمالهای بهداشتی برای زنان بسیار مقرون به صرفه است.

یکی از دخترانی که در این مرکز فعال است نیز می گوید: «این دستمالها بآسانی شسته می شوند و استفاده از آن بسیار راحت است زیرا حرکت نمی کند و روی لباس زیر بسته می شود. جنس آن نیز اذیت کننده نیست و همیشه تمیز است زیرا باید آن را بشوییم.»

به گفته مسئولان این مرکز ساخت این نوع دستمالهای بهداشتی علاوه بر فواید اقتصادی با هدف حفاظت از محیط زیست انجام گرفته است. بر اساس گزارشها هر زن در دوران زندگی خود و در زمان عادت ماهیانه اش حدود ۱۰ هزار نوار بهداشتی و یا تامپون استفاده می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زندان برای مادران یوتیوبر؛ ولاگرهای آمریکایی با دو میلیون فالوور چگونه لو رفتند؟

در هر سه دقیقه یک کودک در فرانسه قربانی خشونت جنسی می‌شود

میلیون‌ها کودک اروپایی از نوعی خشونت‌جنسی رنج می‌برند؛ محدودیت سنی برای تسلیم شکایت چقدر است؟