یک فلسطینی تبار مظنون به ارتباط با داعش در مادرید دستگیر شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
یک فلسطینی تبار مظنون به ارتباط با داعش در مادرید دستگیر شد

پلیس اسپانیا یک اسپانیایی فلسطینی تبار را که مظنون به ارتباط با داعش است، در شهر مادرید دستگیر کرد.

به گفتۀ وزارت کشور اسپانیا، مدارکی به دست آمده است که نشان می دهد این فرد قصد پیوستن به داعش را داشته و پس از دستگیری در فرودگاه مادرید، پلیس وی را برای تفتیش محل زندگی و آپارتمانش به شهر گران کاناریا بازگردانده است.

پلیس اسپانیا از سال گذشته تاکنون ۱۶۴ نفر را که قصد داشتند به داعش در سوریه بپیوندند یا مظنون به برنامه ریزی برای اقدام مسلحانه یا تروریستی بوده اند در این کشور دستگیر کرده است.

در ماه اکتبر همچنین پلیس اسپانیا دو اسپانیایی و یک مراکشی که از سوی داعش دستور بمبگذاری در سطح اروپا را دریافت کرده بودند، در شهر بارسلونا دستگیر کرد. همزمان، پلیس بلژیک نیز دو اسپانیایی دیگر را در شهر بروکسل دستگیر کرده بود که به گفتۀ مقامات امنیتی اسپانیا همگی عضو یک گروه وابسته به داعش بوده اند.

به گفتۀ وزارت کشور اسپانیا، این گروه یک سایت اینترنتی را به نام «اسلام در اسپانیا» براه انداخته بودند و از طریق این سایت علاوه بر انتشار پیام های دولت اسلامی برای حمله علیه «کافران و اروپایی ها»، اقدام به استخدام نیرو برای داعش می کرده اند. این گروه همچنین راههای حملات تروریستی فردی و گروهی را به طرفداران داعش در اروپا آموزش می داده اند.