انتقاد رئیس قوه قضائیه از رئیس مجلس و رئیس جمهوری ایران

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
انتقاد رئیس قوه قضائیه از رئیس مجلس و رئیس جمهوری ایران

به دنبال لغو سخنرانی علی مطهری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در مشهد و انتقاد رئیس جمهور و رئیس و جمعی از نمایندگان مجلس از دادستانی و مقامات قضایی استان خراسان رضوی به خاطر دخیل بودن در اجرای خواست اطلاعات سپاه برای لغو این سخنرانی، صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه روسای هر دو قوه را مورد گلایه و انتقاد قرار داد.

صادق لاریجانی روز چهارشنبه ۳ آذرماه، در همایش بسیج دستگاه قضایی سراسر کشور در انتقاد از رئیس جمهور گفت: «لغو سخنرانی یک نماینده مهمتر بود یا پخش کردن این شایعه که رئیس قوه قضائیه هزار میلیارد را به حساب شخصی خود ریخته است؟ سخنی که صد درصد کذب بود تا فضا را مسموم کنند، البته دروغ ها را اینقدر بزرگ گفته اند که کسی شک نکند. این دروغ ها اسنادش مشخص است.»

رئیس قوه قضائیه همچنین با اشاره به اظهار تاسف علی لاریجانی رئیس مجلس از لغو سخنرانی علی مطهری از رئیس مجلس گلایه کرد و گفت: «من گلایه از رییس مجلس دارم. دیروز در سخنرانی اظهار تاسف کردند ولی گفته قضاوت نمی‌کنم. من به رییس مجلس می‌گویم که در محضر نمایندگان به رییس قوه تهمت زدند شما اظهار تاسف نکردید، البته شنیدم که در مجلس نبوده ولی بعدش که بوده. من به حول قوه الهی راهم را ادامه می دهم و به شماها هیچ نیاز ندارم.»

رپیس قوه قضائیه در ادامه به بخش دیگری از مناقشات پشت پرده بین خود و طرفداران دولت روحانی اشاره کرد و گفت: «به دنبال همین بحث‌ها گفتند مقام معظم رهبری هم از رییس قوه به شدت ناراحت است و حتی دیگر رییس قوه را نمی پذیرند در حالی که من دو بار به محضر رهبر انقلاب رفتم. به دروغ گفتند که رهبری می خواهند به آیت الله جنتی برای انتخاب رییس قوه ماموریت بدهند که رهبری خنده‌شان گرفت که این دروغ‌ها را از کجا می‌آورند؟ اگر امروز برخی بدنه فاسد اصلاحات خواب قبل را می‌بیند سخت در اشتباه‌اند.»

لغو سخنرانی آقای مطهری در مشهد که به گفته استاندار خراسان رضوی بنا به خواست اطلاعات سپاه پاسداران بوده و دادستان استان ملزم به اجرای آن شده، مناقشه دوامدار بین رئیس جمهور و نمایندگان حامی دولت او در مجلس از یکسو و قوه قضائیه و سپاه پاسداران و دیگر نهادهای تحت امر رهبر جمهوری اسلامی را از سوی دیگر، به سطح تازه ای کشانده است. به گونه‌ای که آقای رحمانی فضلی وزیر کشور روز سه‌شنبه از تند شدن فضای سیاسی کشور اظهار نگرانی کرد.