ارتباط با روسیه از موضوعات کارزار انتخاباتی نامزدهای راست میانۀ فرانسه است

ارتباط با روسیه از موضوعات کارزار انتخاباتی نامزدهای راست میانۀ فرانسه است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دور دوم انتخابات مقدماتی جناح راست میانۀ فرانسه قرار است روز یکشنبه، بیست و هفتم نوامبر برگزار شود.

آگهی

دور دوم انتخابات مقدماتی جناح راست میانۀ فرانسه قرار است روز یکشنبه، بیست و هفتم نوامبر برگزار شود. در این دور، الن ژوپه و فرانسوآ فیون که هر دو در دولت های قبلی نخست وزیر بودند، با یکدیگر برای نامزدی راست میانه در انتخابات ریاست جمهوری رقابت خواهند کرد.

با نزدیک شدن به این تاریخ، حملات این دو نسبت به یکدیگر افزایش یافته و هر یک سیاست های دیگری را غیرقابل قبول می داند. در این میان، موضع گیری فرانسوآ فیون و تمایل وی به نزدیکی با روسیه از جمله مسائلی است که حملات طرفداران الن ژوپه بر آن متمرکز شده است.

وی در یک گردهمایی با هواداران خود در این باره گفت: « گفت و گو با روسیه یعنی اینکه دائم بله نگوییم، یعنی اینکه واقعیت را به آنها بگوییم. نمی توانیم خاکی از یک کشور همسایه را با زیر پاگذاشتن تمام قوانین بین المللی به کشور خودمان ملحق کنیم، کاری که روسیه با کریمه کرده است. وقتی یک معاهده مثل توافق مینسک را برای حل بحران اوکراین امضا می کنیم باید به آن احترام بگذاریم، درست است که از سوی کی یف هم ضعف هایی بوده اما می دانیم که روسیه جدایی طلبان اوکراینی را تهییج می کند.»

فرانسوآ فیون که در دور نخست ۴۴ درصد آرا را به دست آورده است، در ادامۀ کارزار تبلیغاتی خود به شهر لیون سفر کرده است. وی در نطقی با اشاره به سخنان رقیب خود الن ژوپه گفت: « از سوی رقبای خود می شنوم که مرا به تلاش برای داشتن رابطه ای معمولی و همکاری با روسیه متهم می کنند. می گذارم تا با این حرف ها ادامه بدهند چرا که من قصد دارم تمامی امکانات برای محافظت از فرانسوی ها را بکار ببندم و از تمام کشورهای داوطلب برای شکست داعش استفاده خواهم کرد.»

وی در یک توییت به روی حساب کاربری خود با بیان اینکه روسیه بزرگترین کشور دنیاست، گفته است « ما داریم رویه را به سمت آسیا هل می دهم در حالیکه این کشور به هیچ وجه یک تهدید نیست.»

در صورتیکه فرانسوآ فیون در دور دوم نیز بتواند آرای بیشتری نسبت به الن ژوپه به دست بیاورد، در انتخابات ریاست جمهوری که قرار است روزهای ۲۳ آوریل و هفتم مه ۲۰۱۷ برگزار شود، بعنوان نامزد جناح راست میانه حضور خواهد داشت.

La Russie est le plus grand pays du monde et l'on ne cesse de la repousser vers l'Asie alors qu'elle ne constitue en rien une menace.

— François Fillon (@FrancoisFillon) 21 novembre 2016

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرانسه؛ پیروزی نخست وزیران پیشین و ناکامی سارکوزی

مردی که با تهدید به انفجار انتحاری وارد کنسولگری ایران در پاریس شده بود، خود را تسلیم پلیس کرد

حمله با چاقو به دو دختربچه در استراسبورگ فرانسه؛ مهاجم بازداشت شد