افزایش نگرانی ها از تداخل منافع شخصی دونالد ترامپ با وظایف ریاست جمهوری

افزایش نگرانی ها از تداخل منافع شخصی دونالد ترامپ با وظایف ریاست جمهوری
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دو هفته پس از آغاز روند انتقال ریاست جمهوری، تیم دونالد ترامپ با انتقادات جدی مواجه شده است.

آگهی

دو هفته پس از آغاز روند انتقال ریاست جمهوری، تیم دونالد ترامپ با انتقادات جدی مواجه شده است.

فعالیتهای گسترده آقای ترامپ در حوزه بازرگانی خارجی که در دوران هیچ کدام از روسای جمهور پیشین آمریکا دیده نشده، نگرانی هایی را به همراه داشته است.

منتقدان می گویند این خطر وجود دارد که منافع شخصی آقای ترامپ و موضوعات سیاسی آمریکا تحت تاثیر یکدیگر قرار بگیرند.

بنا بر گزارش واشنگتن پست، هم اکنون دیپلماتهای خارجی اتاق هایی را در هتل آقای ترامپ در واشنگتن رزرو کرده اند، جایی که دفتر کار او نیز هست. آنها امیدوارند با او وارد گفتگو شده و درنهایت نظر او را جلب کنند.

همچنین آقای ترامپ هفته گذشته فعالیتهای مربوط به انتقال قدرت ریاست جمهوری را برای بازدید برخی از شرکای کسب و کارش از هند متوقف کرد.

در جریان میزگردی که دوشنبه شب در شورای روابط خارجی در واشنگتن برگزار شد، روسای پیشین دفتر کاخ سفید در این باره هشدار دادند.

ویلیام دیلی، رئیس دفتر پیشین کاخ سفید در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما می گوید: «او تنها ۹ هفته برای انجام کارهای انتقال زمان دارد. باید این را درک کنند که نمی توانند بدون استراتژی در ساختمان کاپیتول حاضر شوند و سوگند یاد کنند.»

توماس مک لارتی، رئیس دفتر کاخ سفید در زمان ریاست جمهوری بیل کلینتون نیز می گوید: «این یک مشکل واقعی و بی سابقه است. من نمی توانم درک کنم چرا رئیس جمهور انتخاب شده این مساله را بطور کامل و جدی و به شیوه درستی حل نمی کند.»

جاشوا بولتن، رئیس دفتر کاخ سفید در زمان دولت جمهوریخواه جورج بوش نیز می گوید: «فکر می کنم این بطور بالقوه بسیار مخرب است و به دولت ترامپ پیشنهاد می کنم که به آنچه قانون می گوید و همچنین به تقاضای عمومی و اعتماد مردم آمریکا احترام بگذارند.»

بنا بر گزارش واشنگتن پست، دونالد ترامپ در حال حاضر مالک ۱۱۱ شرکت در ایالات متحده آمریکا و هجده کشور جهان است.

اشتفان گروبه، خبرنگار یورونیوز در آمریکا می گوید: «روند انتقال ریاست جمهوری، همیشه روندی خشن و پرچالش بوده که به هر حال پایان یافته است. اما در موضوع دونالد ترامپ کمی متفاوت است و تضاد منافع میان ترامپ به عنوان رئیس جمهوری و ترامپ به عنوان یک تاجر، احتمالا پس از ورود او به کاخ سفید نیز باعث ایجاد موضوعات جدی می شود.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصمیم اقتصادی ترامپ، ژاپن و استرالیا را نگران کرد

پیشنهاد غیرمنتظره ترامپ به بریتانیا: رهبر حزب استقلال را سفیر کنید

دونالد ترامپ: در اولین روز کاری دستور خروج از تی پی پی را صادر می کنم