ویکتور اوربان: اجازه نمی دهیم هجوم پناهجویان چهره کشورمان را تغییر دهد

ویکتور اوربان: اجازه نمی دهیم هجوم پناهجویان چهره کشورمان را تغییر دهد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ویکتور اوربان نخست وزیر مجارستان روز دوشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با الکساندر ووجیج نخست وزیر صربستان در شهر نیش در ۲۵۰ کیلومتری جنوب بلگراد پایتخت، گفت که با طرح اتحادیه اروپا درباره سهمیه بند

آگهی

ویکتور اوربان نخست وزیر مجارستان روز دوشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با الکساندر ووجیج نخست وزیر صربستان در شهر نیش در ۲۵۰ کیلومتری جنوب بلگراد پایتخت، گفت که با طرح اتحادیه اروپا درباره سهمیه بندی پناهجویان موافق نیست و اجازه نمی دهد هجوم پناهجویان چهره کشورش را تغییر دهند.

ویکتور اوربان نخست وزیر مجارستان در سخنانی گفت: «در کشورهایی که پناهجویان به طور گسترده و توده ای وارد می شوند، زندگی در این کشورها تغییر می کند. شاید نه در یک روز اما در چندین سال این اتفاق می افتد و آنوقت بچه ها و نوه های ما از ما می پرسند چرا شما اجازه دادید میهن ما تغییر کند؟ چرا اجازه دادید اروپا تغییر کند؟»

از سوی دیگر وزرای خارجه گروه ویسگراد شامل لهستان، مجارستان، جمهوری چک و اسلوواکی روز دوشنبه در ورشو اعلام کردند که یک «مرکز مدیریت بحران پناهجویان» در لیبی یا اردن برای کمک به پناهجویان در خارج از اتحادیه اروپا راه اندازی خواهند کرد. این طرح نشانه مخالفت جدی این کشورها با طرح سهیمه بندی پناهجویان اتحادیه اروپا ارزیابی می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تنها عضو اتحادیه اروپا که هیچ وزیر زنی ندارد

نخست وزیر مجارستان: حاکمیت اوکراین پایان یافته است

ویکتور اوربان: امیدی به پیروزی «اوکراینی‌های بی‌نوا» نیست، باید مسکو و واشنگتن به توافق برسند